Ανασκόπηση της 7ης Αγωνιστικής του 3ου Πρωταθλήματος SOCCER PARK 8×8 allVSall

Συντάκτης Νewsroom 30 Νοεμβρίου, 2013 19:40

8x8 Soccer Park

Fair Play-Forum 9-3″ Με βροχή και κρύο 3ποντο για το Fair Play”

Κάτω από αντίξοες συνθήκες διεξήχθει ο αγώνας fairplay-forum για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Η ακατάπαυστη βροχή και το κρύο έκανε το έργο των ποδοσφαιριστών δύσκολο ειδικά στο πρώτο μέρος στο οποίο η ομάδα του  Forum προηγήθηκε με 1-0 και 2-1.Γρήγορα όμως αντέδρασαν οι fair που έδειξαν ψυχραιμία και καθαρό μυαλό για άλλη μία φορά προηγήθηκαν με 3-2 πριν κλείσει το ημίχρονο .Στο δεύτερο μέρος όπου η βροχή έπαψε να πέφτει στο τερέν του SoccerPark οι δύο ομάδες βάλανε την μπάλα κάτω και παίξανε κατα διαστήματα όμοεφο ποδόσφαιρο με την ομάδα του Περικλή Γκακίδη να ισοφαρίζει σε 3-3 αλλά να μένει απο δυνάμεις στη συνέχεια.Τελικό σκορ 9-3 για τους Fair Play που φιγουράρουν πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Real Panther – DrinkΤeam 3-4.  “NEA MEΘYΣTIKH NIKH ΓIA TOYΣ  DRINK”

Σε ένα παιχνίδι ντέρμπι με όμορφες φάσεις και πολλές εναλλαγές στο σκορ οι Drink Team ήταν αυτοί τελικά που γεύτηκαν τη χαρά της νίκης με σκορ 4-3 στο τέλος του παιχνιδιού αφού πριν βρέθηκαν να χάνουν με σκορ 1-0 και 2-1.Άλλους 3 βαθμούς πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Drink Team που έφτασαν τους 10 και έχουν 2 παιχνίδια λιγότερα!

ΝΥΧΤΕΡΙΔΕΣ-dream 9-6  “Παραλίγο γκέλα για τις νυχτερίδες.”

Λίγο έλειψε να γίνει η μεγάλη έκπληξη της αγωνιστική,αφού οι ουραγοί της βαθμολογίας Dream παίζοντας έξυπνα έκλεισαν το ημίχρονο με σκορ 2-2 και προηγήθηκαν μάλιστα στο δεύτερο μέρος με σκορ 2-3 και 3-4 χτυπώντας σαν καμικάζι στην αντεπίθεση δημιουργώντας μεγάλα προβλήματα στην στις νυχτερίδες που είχαν κακές τελικές προσπάθειες και κακή αμυντική λειτουργία.Στο τέλος όμως μίλησε η εμπειρία που κατέχουν οι παίκτες της ομάδας του Τάκη Θεοδωρίδη και βάζοντας την μπάλα κάτω έφεραν το ματς στα μέτρα τους και τελικά πήραν τους 3 βαθμούς της νίκης με σκορ 9-3

Αuto gas – ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ 7-3 “Πορεία πρωταθλητισμού για τους Auto”

Σε ένα κλειστό πρώτο μέρος που βρήκε τους Autogas μπροστά στο σκορ με 1-0 οι γυμναστές δείχνανε ανταγωνιστηκοί εώς τις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου όπου το σκορ παρέμεινε στο 1-0 ,όταν οι Auto ανεβάσανε κατακόρυφα την απόδοση τους και με 6 συνεχόμενα γκολ και το σκορ να ξεφέυγει στο 7-0 δώσανε διαστάσεις θριάμβου στη βραδυά και φορτώσανε μία άλλη ήττα στους γυμναστές που συνεχίζουν τις κακές εμφανίσεις κυρίως στο 2ο ημίχρονο.ΤΕΛΙΚΟ 7-3 ΔΙΚΑΙΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Αutogas  που κανουν πορεία πρωταθλητισμού φτάνοντας στους 12 βαθμους με ένα αγώνα λιγότερο.

ANABΛHΘHKE TO ΠAIXNIΔI KANONIEPHΔEΣ-KOYPEION METZIΔIEΣ ΛOΓΩ YΠOXPEΩΣEΩN.