Το ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής του βορείου ομίλου της Α κατηγορίας ΕΠΣ Έβρου Ακρίτας Νέας Βύσσας – Μ.Γ.Σ Ορέστης

Συντάκτης Νewsroom 23 Νοεμβρίου, 2013 18:28

Άνετη επικράτηση του Μ.Γ.Σ Ορέστη στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Άκριτα Νέας Βύσσας.Ο Ακρίτας κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του για το πρώτο ημίχρονο όμως στην επανάληψη ο Ορέστης μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει την νίκη εύκολα!Μεγάλο μάτς από τον Θεμελάκη που με δύο ασίστ και γκολ ήταν ο MVP του παιχνιδιού!Αναλυτικά:

5΄Πάσα του Θεμελάκη στο Στέρεφ που από πλάγια πιάνει το σουτ αποκρούει όμως ο Χατζηγεωργακίδης.

20΄Ωραίο σουτ του Βλασίδη έξω από την περιοχή και  αριστερά η μπάλα άουτ.

31΄Δυνατό σουτ του Λόλακα από πλάγια θέση η μπάλα άουτ.

38΄Ωραία κάθετη πάσα του Κοτζά στον Μεμέτογλου που κάνει ωραία κίνηση στην πλάτη της άμυνας της Βύσσας αλλά το σούτ που πιάνει αποκρούεται απο τον Χατζηγεωργακίδη.

42΄Δυνατό σουτ του Κατόγλου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

49΄ΓΚΟΛ!!! 0-1  Σέντρα του Θεμελάκη ο Πετρόπουλος Σ. πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή και ανοίγει το σκορ.

55΄ΓΚΟΛ!!! 0-2 Πάλι σέντρα του Θεμελάκη στο δεύτερο δοκάρι ο Ρουσίδης κάνει εύκολα το 0-2 για την ομάδα του.

56΄Ο Φαρμακίδης εκμεταλεύεται  λάθος της άμυνας του Ορέστη αλλά το σουτ που πιάνει παρότι βρισκόταν σε καλή θέση περνάει άουτ.

64 ΄Σουτ του Στέρεφ έξω από την περιοχή η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Χατζηγεωργακίδη.

68΄ Ωραίο σπάσιμο της μπάλας μέσα στην περιοχή από τον Φαρμακίδη στον Κάτογλου που από ευνοϊκή θέση δεν καταφέρνει να σκοράρει για τον Ακρίτα.

71΄ Ο  Στέρεφ μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ αντί να πασάρει σε έναν από τους τρείς αμαρκάριστους συμπαίκτες του η μπάλα άουτ.

79΄Μετά από γέμισμα  και λάθος διώξιμο  της άμυνας του Ορέστη πιάνει το σουτ ο Σακισλίδης αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

80΄Σουτ του Κώστογλου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

82΄ΓΚΟΛ!!! 0-3 Ωραία κάθετη του Πετρόπουλου Κ. στον Κώστογλου ο οποίος σκοράρει με ωραίο πλασέ.

89΄ΓΚΟΛ!!! 0-4  Αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ από τον Θεμελάκη από πλάγια βρίσκει την μπάλα ο Χατζηγεωργακίδης αλλά αυτή καταλήγει στα δίχτυα του(video).   ρεπορτάζ:Δημήτρης Μηλίκας