Ανασκόπηση της 6ης Αγωνιστικής του 3ου Πρωταθλήματος SOCCER PARK 8×8 allVSall

Συντάκτης Νewsroom 24 Νοεμβρίου, 2013 11:56

8x8 Soccer Park

Νυχτερίδες-Drink Team 2-3 “TOYΣ ΓKPEMIΣAN AΠO THN KOPYΦH”
Σε ένα κλειστό παιχνίδι και από τις δύο πλευρές με λιγοστές φάσεις οι DRINK TEAM κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 2-1 για να ισοφαρίσουν οι Νυχτερίδες σε 2-2 στο δεύτερο μέρος χωρίς αυτό να είναι αρκετό για να αποφύγουν την γκέλα.Τελικό 2-3 για τους Drink Team που δείχνουν να βρίσκουν τα πατήματα τους

Real Panther-Fairplay 3-6  “ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΣΦΑΙΡΟ ΤΟΥ ΤΕΟ”

Σχεδόν καμία αντίσταση από τους Real καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού παρά μόνο στο πρώτο μέρος όταν και ισοφάρισαν το σκορ σε 1-1.Η περσυνή πρωταθλήτρια έδειξε χαρακτήρα και πήρε 3 βραθμούς της νίκης που την ξαναέφεραν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.Κάτι που αξίζει να αναφέρουμε για το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι τα 6 γκολ που κατάφερε να πετύχει ο Θοδωρής Μπαλάσκας για λογαριασμό του fair play κάτι που συμβαίνει σπάνια στο πρωτάθλημα

AutoGas Διαμαντής-Κουρείον Μετζιδιές3-4 “ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΑ ΨΑΛΙΔΙΑ”

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με όμορφες φάσεις, πολύ τρέξιμο και γκολ οι AutoGas άνοιξαν το σκορ στο πρώτο μέρος και ισοφάρισαν τα ψαλίδια σε 1-1 πριν κλείσει το ημίχρονο.Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του “Μέτζι” ανέβασε στροφές και προηγήθηκε με 1-2 και 1-3,εκει ήρθε η αντίδραση των AutoGas και φέρανε το μάτς στα ίσα 3-3.Στο πραγματικά αυτό ντέρμπυ της αγωνιστικής η ομάδα κουρείον Μετζιδιές έδειξε περισσότερο συγγεντρωμένη σαν ομάδα και πήρε τελικά την νίκή με σκορ 3-4 πατώντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Κανονιέρηδες-Forum 15-4 “AΣTAMATHTEΣ KANONIEΣ”

Κανένα πρόβλημα δεν είχαν οι κανονιέρηδες απέναντι στο Forum που παρουσιάστηκε με ελείψεις ακόμη μία φορά.Σκόρ Ημιχρόνου 9-2 και τελικό 15-4.Δίκαια νίκη των κανονιέρηδων απέναντι στο Forum που δεν έφερε καμία αντίσταση

Το παιχνίδι ανάμεσα στους Γυμναστές – Café Bar Dream αναβλήθηκε λόγω υποχρεώσεων