ΕΠΣ Έβρου:Κύπελλο Α.Σ Πύργου – Αναγέννηση Μεταξάδων

Συντάκτης Νewsroom 20 Σεπτεμβρίου, 2014 21:47

Για ακόμα μια χρονιά το radioevros.gr θα είναι στα γήπεδα του βορείου Έβρου για ρεπορτάζ . Κάθε αγωνιστική θα σας μεταφέρει τα τεκταινόμενα από τα παιχνίδια με το μεγαλύτερο ενδιαφέρων. Καλή αγωνιστική σεζόν σε όλες τις ομάδες. Ξεκινάμε αυτή την χρονιά με την αναμέτρηση Α.Σ.Πύργου- Αναγέννηση Μεταξάδων για την 1η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου. Ο Α.Σ.Πύργου αγωνίστηκε  στο πρώτο  επίσημο παιχνίδι μέσα στην έδρα του  με πολλές ελλείψεις, έτσι κ αλλιώς είχε δύσκολο έργο μιας και η Αναγέννηση  είναι πλέον μία ομάδα άλλης κατηγορίας (Α’ ) με ότι αυτό συνεπάγετε. Το διαιτητικό τρίο ( Σηβούδης, Τερζόπουλος, Τουντζιαράκης) δεν αντιμετώπισε προβλήματα. Αναλυτικά:

14′ Αναγνωριστικό το ξεκίνημα του αγώνα,χωρίς ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Με την Αναγέννηση να έχει την κατοχή, χωρίς όμως ουσία.

18′ Πρώτη ευκαιρία για την Αναγέννηση Μεταξάδων ο Μπαξεβανίδης μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή από δεξιά, αλλά δεν πιάνει καλά το σουτ.

20′ Ο Κασκανέτας κάνει το γέμισμα από μακρινή  εκτέλεση φάουλ, ο Γαβρηιλάκης από κοντά στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσουτσούρη.

21′ Γκολ  0-1, ο Παναγιωτάκος κλέβει τη μπάλα από το Μαύρο και με πλασέ μέσα από την περιοχή νικάει στο τε-α-τετ τον Τσουτσούρη και ανοίγει το σκορ.

29′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τσομπανούδη, η μπάλα λίγα εκατοστά πάνω από τη δεξιά συμβολή των δοκών του Τσουτσούρη, άουτ.

32′ Κλέβει ο Τερζούδης μέσα στην αντίπαλη περιοχή και κάνει αμέσως το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατήρι και περνά δεξιά από την εστία του Τσουτσούρη.

35′ Γκολ 0-2, Ωραία κάθετη του Παναγιωτάκου στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Καμπουρούδης που κάνει την σέντρα στον Τσομπανούδη που δεν πιάνει καλά το σουτ, η μπάλα καταλήγει στον Πουρζιτίδη Κ., που με προβολή εξ επαφής διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

45′ Ο Καμπουρούδης μπαίνει από δεξιά στην αντίπαλη μεγάλη περιοχή περνώντας με μία κίνηση δύο παίκτες της ομάδας του Πύργου, αλλά το πλασέ του αποκρούει ο Τσουτσούρης με τα πόδια.

52′ Γκολ 0-3, Ωραία κάθετη του Τερζούδη, που περνάει πάνω από την άμυνα του Πύργου, ο Παναγιωτάκος κάνει εύκολα με κεφαλιά το 0-3.

54′ Γκολ 0-4, Κάθετη του Παπατριανταφύλλου, ο Τσομπανούδης φεύγει στην πλάτη της άμυνας του Πύργου και με ωραίο πλασέ διευρύνει τη διαφορά του σκορ.

59′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καβουρούδη βγαίνει και απομακρύνει με την αριστερή του γροθιά ο Πουρζιτίδης Αθ. προ του Θεοδώρου.

65′ Γκολ 0-5, Ωραία σέντρα του Παπατριανταφύλλου, ο Τερζούδης με πλασέ από τη μικρή περιοχή κάνει εύκολα το 0-5

68′ Γκολ 0-6 Ο Αβετίδης κλέβει από την άμυνά του και ανεβαίνει πασάρει αριστερά στον Τσομπανούδη, ο οποίος κάνει τη σέντρα και πάλι στον Αβετίδη που σκοράρει με πλασέ.

Ρεπορτάζ:Δημήτρης Μηλίκας

(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς  έγγραφη άδεια )