Διακρίσεις εντός και εκτός Ελλάδος για τους δρομείς του Running Team του ΜΓΣ Εθνικού

Συντάκτης Νewsroom 16 Μαΐου, 2014 11:49

Ο Γιάννης Ψαρόπουλος 2ος Έλληνας στον διεθνή Μαραθώνιο της Πράγας -1η και 2η θέση για τις σκυτάλες αντοχής στην Κομοτηνή

Το RunningTeamπετάει από επιτυχία σε επιτυχία και σε διεθνές επίπεδο. Ο έμπειρος δρομέας Γιάννης Ψαρόπουλος με νέο ατομικό ρεκόρ στον Μαραθώνιο 3 ωρ.8 λεπτά και 17 δεύτερα, ήταν 2ος καλύτερος Έλληνας στην τελική κατάταξη, στον διεθνή μαραθώνιο της Πράγας, με την συμμετοχή χιλιάδων δρομέων από όλο τον κόσμο.

Στην Κομοτηνή στο 1ο streetrelays, πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών αντοχής 3χ1000μ, οι ομάδες του Εθνικού πήραν ένα πρώτο και ένα δεύτερο ομαδικό μετάλλιο. Αναλυτικά οι αθλήτριες Στέλλα Κοντάρα, Αμαλία Λυμπέρη και Κατερίνα Γκάτζιου, πήραν την 1η θέση στις γυναίκες, ενώ ο Τόλης Γκάτζιος, Χρήστος Κοντάρας και Αντώνης Κουφός πήραν την 2η θέση στους άνδρες.

Συνολικά συμμετείχαν 25 περίπου ομάδες σε ένα όμορφο και πρωτότυπο αγώνα στην κεντρική πλατεία της Κομοτηνής.