Απολογισμός 6ης Αγωνιστικής

Συντάκτης Νewsroom 18 Νοεμβρίου, 2014 13:39

Γράφει ο Δημήτρης Μηλίκας:
Άλλη μια αγωνιστική ολοκληρώθηκε την Κυριακή για τον βόρειο όμιλο της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.Χωρίς βαθμολογικές διακυμάνσεις στον πίνακα αλλά με πολύ δράση !
Η πρωτοπόρος Α.Ε.Διδυμοτείχου είχε ρεπό.Τα παιχνίδια που συγκέντρωσαν το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ήταν αυτά που διεξήχθησαν σε Νεοχώρι και Κυπρίνο.Στο πρώτο έγινε ένα εντελώς αμφίρροπο παιχνίδι με (νίκη για τον Α.Ο.Νεοχωρίου) δύναμη και πολλά παράπονα από την Π.Α.Ε. Ριζίων για τον διαιτητή της αναμέτρησης κ.Τονίδη και ειδικά για την απόφασή του να καταλογίσει πέναλτι σε σπρώξιμο εκτός φάσης  στην περιοχή της Π.Α.Ε.Ριζίων την ώρα που η ομάδα έβγαινε στην αντεπίθεση.
Στον Κυπρίνο η Θύελλα ακόμα μια φορά αν και ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 μέχρι περίπου τα μισά του δεύτερου ημιχρόνου  δεν κατάφερε να κρατήσει αποτέλεσμα νίκης με την Ένωση Κυανής Ασβεστάδων να ισοφαρίζει τελικά  στα τελευταία λεπτά του αγώνα (παρότι είχε τρεις αναγκαστικές αλλαγές κατά την διάρκεια του αγώνα)Δείτε το ρεπορτάζ του Ράδιο Έβρος εδώ.
Στο Ασπρονέρι ο Ορέστης ξεμπούκωσε  περνώντας μια  ευρεία νίκη που εκτός από το  τρίποντο του δίνει και ψυχολογική δύναμη (γιατί η ομάδα μετά από  τα ατυχεί αποτελέσματα   είχε να διαχειριστεί και την ατυχία με τον τραυματισμό του Οικονόμου και την αποχώρηση του  Παπαδόπουλου).Τέλος η Αναγέννηση Μεταξάδων δεν μπόρεσε να πάρει κάτι στην έδρα της κόντρα στον ανώτερο Άρδα Καστανεών που δείχνει κάθε αγωνιστική πιο ικανός να κυνηγήσει την  μία από τις δύο θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.