Έχασε ο Α.Ο.Ο κέρδισε η Ορεστίαδα. Επόμενο Ραντεβού το Σάββατο στο κρισιμότερο παιχνίδι της χρονιάς κόντρα στη ΜΕΝΤ

Συντάκτης Νewsroom 31 Ιανουαρίου, 2014 09:19

αοο ορεστιάδας 2013-05
Αν και πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση, ειδικότερα στο 1ο και στο 3ο σετ , η ομάδα της Ορεστιάδας δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδος καθώς ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ με 3-0 σετ (24-26, 13-25, 26-28).

Η Ορεστιάδα ξεκίνησε δυνατά με προβάδισμα 6-3, 10-8, 14-12 αλλά στη συνέχεια δέχτηκε πίεση από το σερβίς του ΠΑΟΚ. Ο δικέφαλος έχοντας για πρώτη φορά στον πάγκο του τον Γιώργο Γιάτση πέρασε μπροστά με 21-19, ενώ επέστρεψε στην ενεργό δράση και ο Αμερικανός ακραίος Μπράντ Λόουσον.

Το δεύτερο σετ αποτέλεσε εύκολο έργο για την ομάδα του Γιώργου Γιάτση, αφού δεν άφησε του Θρακιώτες να ανεβάσουν ψηλά το σκορ.

Το τρίτο σετ ήταν το ίδιο θεαματικό με το πρώτο αφού οι δύο ομάδες κονταροχτυπήθηκαν ξανά. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε, η Ορεστιάδα έχασε δύο σετ μπολ και ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη.

Πλέον το μυαλό όλων είναι στον αγώνα του Σαββάτου με την ΜΕΝΤ όπου θα κρίνει εν πολλοίς την πρώτη θέση στον Γ” όμιλο της Α2 ανδρών.