Ένωση Μεταξάδων Παλιουρίου – Ορέστης Ορεστιάδας

Συντάκτης Νewsroom 24 Οκτωβρίου, 2015 21:19

Σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες ήθελαν απεγνωσμένα βαθμούς τελικά Ένωση Μεταξάδων Παλιουρίου  και Ορέστης Ορεστιάδας τους μοιράστηκαν .Στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα η ομάδα του Ορέστη ήταν καλύτερη  με αποτέλεσμα να προηγηθεί πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και ειδικότερα στο 42΄λεπτό  με τον Μεμούρη (ήταν από τους καλύτερους του Ορέστη για ακόμα μια φορά  ). Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε  χάνοντας σημαντικές  ευκαιρίες να καθαρίσει το παιχνίδι, εμφανίζοντας αστοχία στην τελική προσπάθεια (τετ α τετ του Ελευθεριάδη ,διπλό δοκάρι του Μπακιρτζή, εξ επαφής του Οικονόμου) . Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου ο οποίος λέει ότι όταν χάνεις ευκαιρίες τελικά θα δεχθείς τέρμα  επιβαιβεώθηκε  σε μια από τις τελευταίες φάσεις του αγώνα στο 91΄  ο  Μπετζέκας σκόραρε  ένα πολύ όμορφο τέρμα χαρίζοντας τον βαθμό στην ομάδα του  και  μάλιστα ενώ η Ένωση αγωνιζόταν  με δέκα παίκτες (αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Νεστορούδης στο 89΄). Χωρίς πρόβληματα κύλησε το παιχνίδι για τον διαιτητή  Κεσσούδη και τους βοηθούς του Τοκμακίδη και Τσίκα.

Λεπτό προς Λεπτό

19΄Ο Μπακιρτζής δεν καταφέρνει να κερδίσει τον Πουρζιτίδη στο μεταξύ τους τετ α τετ.

21΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καμπουρούδη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή η μπάλα βρίσκει στο τείχος αλλά ο Γαβριήλ αποκρούει !

27΄Εκτέλεση φάουλ του Μπαλάκη ο Μπακιρτζής πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

42΄GOAL!!! 0-1 Ωραία μπαλιά του Μπακιρτζή στον Μεμούρη ο οποίος δεν αστοχεί και ανοίγει το σκορ  για την ομάδα του.

52΄Απίστευτη ευκαιρία για τον Ορέστη!Ωραία κίνηση του Ελευθεριάδη από αριστερά  ο οποίος δίνει στον Μπακιρτζή αυτός κάνει το σουτ που αφήνει άγαλμα τον Πουρζιτίδη αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι χτυπά στο αριστερό δοκάρι της εστίας της Ένωσης διασχίζει παράλληλα την γραμμή της εστίας χτυπά και στο δεξί κάθετο δοκάρι και απομακρύνεται .

65΄Αφύλακτος ο Ελευθεριάδης μέσα στην περιοχή της Ένωσης κάνει το δυνατό σουτ αλλά ο Πουρζιτίδης αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

85΄Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ορέστης όταν ο Οικονόμου μετά από κόρνερ του Ελευθεριάδη βρίσκεται στην μικρή περιοχή της Ένωσης  αλλά η προβολή του στέλνει την μπάλα να περάσει μόλις άουτ.

89΄ Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Νεστορούδης με δέκα παίκτες  για τα τελευταία λεπτά του αγώνα η Ένωση

91΄GOALL!!! 1-1 Παρά το ότι η Ένωση αγωνίζεται με δέκα παίκτες καταφέρνει να κλέψει τον βαθμό από τον Ορέστη όταν ο Ναζίρης κάνει την πάσα στον Μπετζέκα και αυτός με ένα πολύ όμορφο  πλασέ  φέρνει το ματς στα ίσια!

Ένωση Μεταξάδων/Παλιουρίου (Χατζηανδρέου Γιώργος): Πουρζιτίδης, Νεστορούδης, Παπαδόπουλος, Καμπουρούδης , Μπετζέκας, Μπάτζιος, Μουσικούδης, Ναζίρης, Τιαλάκας, Κονακλής( 65΄Καραφυλλούδης), Γατούδης (45΄Τσιπουργκενούδης)

Ορέστης Ορεστιάδας (Αραμπατζής Γιώργος): Γαβριήλ, Αλεξακούδης (73΄Σαραγλίδης), Ζαχαρνούδης, Πετρόπουλος, Γιώντης, Οικονόμου, Ελευθεριάδης, Μεμούρης, Μπακιρτζής (80΄Παρασκευάς), Μπαλάκης(65΄Στεφανίδης), Βουδούρης