ΕΠΣ Έβρου :Βαθμολογία και Απολογισμός Play off (3η Αγωνιστική ) και Play out (2η Αγωνιστική)

Συντάκτης Νewsroom 15 Απριλίου, 2015 20:04

ΕΠΣ Έβρου :Βαθμολογία και Απολογισμός  Play off (3η Αγωνιστική ) και Play out (2η Αγωνιστική)

Η μεγάλη εκτός έδρα  νίκη της Α.Ε.Διδυμοτείχου κόντρα στον Α.Ο.Καππαδοκών  (1-3) ξεχώρισε στο σημερινό πρόγραμμα των play off (3η αγωνιστική) και play out (2η αγωνιστική) της ΕΠΣ Έβρου . Η ομάδα του Χ. Μαυράκη έχει καταφέρει το “απόλυτο” στα play off και με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες πλέον είναι η ομάδα που φαντάζει σαν ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση  του πρωταθλήματος της Α΄κατηγορίας στο άλλο παιχνίδι ο Άρδας Καστανεών αν και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο τελικά δεν πήρε κάτι από τον αγώνα μιας και η Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου κατάφερε την ολική ανατροπή (1-2) . Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία:

Βαθμολογία Play  Off 3η Αγωνιστική :

1.Α.Ε.Διδυμοτείχου 12

2.Α.Ο.Καππαδοκών 7

3.Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 4

4.Άρδας Καστανεών 0

Στην μάχη για παραμονή στην κατηγορία έγινε του “διπλού” μιάς και μόνο η Αναγέννηση Μεταξάδων πήρε εντός έδρας νίκη κόντρα στην Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων (1-0) με τα άλλα πέντε παιχνίδια να λήγουν υπέρ των φιλοξενούμενων ομάδων .Ιστορική νίκη στην Ορεστιάδα κατάφερε να πάρει η Π.Α.Ε. Ριζίων κόντρα στον Ορέστη  (0-3) ενώ η Θύελλα Κυπρίνου πήρε το διπλό στο Νεοχώρι  (0-2) αγωνιζόμενη για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη παραπάνω μετά την αποβολή του Γκεργκίδη.Στο Νότιο όμιλο ο Α.Ο.Αλεξανδρούπολης πήρε το διπλό κόντρα στον Ιπποκράτη στο ματς με το μεγαλύτερο σκορ στην αγωνιστική (2-3)Ατρόμητος Άβαντας και εκείνος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Απαλού με (0-2) και η Ομόνοια Λυκόφης νίκησε τον Ποντιακό με (0-1).