Football League 2 ! Νίκη για τον Έβρο Σουφλίου στο Εβρίτικο ντέρμπι!

Συντάκτης Νewsroom 3 Νοεμβρίου, 2014 11:50

Νικητής έφυγε από το Φώτης Κοσμάς της Αλεξανδρούπολης ο Έβρος Σουφλίου με σκορ 0-2 συνεχίζοντας την παράδοση!Παιχνίδι χωρίς πολλές ευκαιρίες στο οποίο ο Έβρος κατάφερε να προηγηθεί γρήγορα με γκολ του Τοπούζη πριν την συμπλήρωση των 20 πρώτων λεπτών του αγώνα. Εκμεταλευόμενος μια πάσα του Κουρέλλα πέρασε και τον Φυσέκη και άνοιξε το σκορ.Με δύο ευκαιρίες του Αγγελακάκη και μία του Ελληνίδη   για τον Εθνικό ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο  στην αρχή με σουτ και στη συνέχεια με κεφαλιά από κοντά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα (Αγγελακάκης) και με τη συμπλήρωση του σαρανταπενταλέπτου το σουτ του Ελληνίδη πέρασε λίγο άουτ.Στην επανάληψη   ο προπονητής του Εθνικού  έκανε αλλαγές με τους Θεοδωράκη και στη συνέχεια τους Καραπατσιά και Κυριζάκη να περνάνε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς όμως να μπορέσουν να αλλάξουν τον ρου του παιχνιδιού.Στο 67’ το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Έβρου Σουφλίου συνεργάστηκε για το 2-0. Ο Λίτσιος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας, έκανε το σουτ, η μπάλα έφτασε στον Τσαπάνη, ο οποίος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.Με τις αλλαγές του Γ.Αραμπατζή η ομάδα του κράτησε το ρυθμό της σταθερό και το προβάδισμα  μέχρι την λήξη.Διαιτητής του αγώνα  ο Κουμπαράκης (Θράκης) με βοηθούς τους Καμπερίδη (Καβάλας) και Κρυωνά (Σερρών).Με αυτή του την νίκη ο Έβρος Σουφλίου έπιασε κορυφή στον Βαθμολογικό  πίνακα.Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και την βαθμολογία της football  league 2 του βορείου ομίλου της 5ης αγωνιστικής  εδώ

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Λειβαδιώτης, Τορομανίδης (52’ Θεοδωράκης), Καμπιώτης (68’ Καραπατσιάς), Ελληνίδης, Γκαϊδατζής (68’ Κυριζάκης), Φλώρος, Αγγελακάκης
Έβρος Σουφλίου: Γκουτζελάς, Αντωνιάδης, Λαμπερνάκης, Λίτσιος, Τσαπάνης, Δραγανίδης, Εμρέ (61’ Γωνιάδης), Εφραιμίδης, Κουρέλλας, Κέρι (61’ Ναθαναηλίδης), Τοπούζης (76’ Ερκάν).