Σπορίτες: Εκδήλωση παραδοσιακών ποικιλιών
Οι σπορίτες Ροδόπης και Έβρου σας προσκαλούν στην Εκδήλωση παραδοσιακών ποικιλιών, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 24 Μαρτίου στις 11:00 το πρωί στο θερμοκήπιο στου 1ου Ε.Κ. Αλεξανδρούπολης (δίπλα στο Πολυκοινωνικό)!
Στην εκδήλωση θα μιλήσει ο Νίκος Δομπάζης για τις παραδοσιακές ποικιλίες & τις καλλιεργητικές φροντίδες, θα υπάρχει εργαστήριο δημιουργικής απασχόλησης για τα παιδιά και φυσικά θα μοιραστούν ΔΩΡΕΑΝ σπόροι από παραδοσιακές ποικιλίες λαχανικών (ντομάτες, πιπεριές, κολοκυθάκια, αγγούρια, μελιτζάνες κλπ).
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2024/03/1710921856-91c67240318d7d4abd79d6141d9f654e.jpg)