Νέος Διοικητής της 50 Μ/Κ Ταξιαρχίας αναλαμβάνει ο Δημήτριος Αραμπατζής
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2021/07/1625720897-de6c87c5095682e8134fa5d76f09e91b-600x74.jpg)
Την Τρίτη θα πραγματοποιηθεί η τελετή Παράδοσης-Παραλαβής της 50 Μηχανοκίνητης Ταξιαρχίας «ΑΨΟΣ» με τα ηνία της Ταξιαρχίας να αναλαμβάνει ο Ταξίαρχος Δημήτριος Αραμπατζής από τον Ταξίαρχο Χρήστο Μπακιρτζή:
Ανακοινώνεται ότι, την Τρίτη 16 Μαρτίου 2021 και ώρα 11:00 θα πραγματοποιηθεί στην έδρα της Ταξιαρχίας, στο Στρατόπεδο «ΜΗΛΙΔΩΝΗ» στο Σουφλί, η τελετή παράδοσης – παραλαβής της Διοικήσεως της 50 Μ/Κ Ταξιαρχίας «ΑΨΟΣ», από τον Ταξίαρχο Χρήστο Μπακιρτζή στον Ταξίαρχο Δημήτριο Αραμπατζή.
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί χωρίς την παρουσία προσκεκλημένων και τοπικών ΜΜΕ, λόγω των περιοριστικών υγειονομικών μέτρων προστασίας κατά του COVID -19.