Εκπαιδευτική δράση για παιδιά από τον Δήμο Σαμοθράκης
Στις 3 Αυγούστου 2020 ξεκινάει η Δράση του Δήμου Σαμοθράκης σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό θεάτρου κ. Λενούδια Μυρσίνη.
Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα με θέμα: “Θέατρο και δημιουργική γραφή με ήχους και λέξεις από πλατάνια και νερά της Σαμοθράκης” θα ξεκινήσει την Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020 και θα διαρκέσει μέχρι τις 26 Αυγούστου 2020.
Η Δράση αυτή γίνεται από τον Δήμο Σαμοθράκης σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό θεάτρου κ. Λενούδια Μυρσίνη και απευθύνεται σε μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.
Οι μέρες της δράσης είναι Δευτέρα – Τετάρτη – Παρασκευή από 9:50 π.μ. έως 11:50 π.μ., στη πλατεία Παπαγιώργη (Πλάτανος).
![Δήμος Σαμοθράκης, εκπαιδευτικό πρόγραμμα](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2020/07/1596324351-8eccf2745c8c9e43b025c5b6d7237f1b-724x1024.jpg)