Μπαράζ Ανόδου Γ΄Εθνική :Αποτελέσματα και Βαθμολογία 1ης Αγωνιστικής

Συντάκτης Νewsroom 10 Μαΐου, 2015 19:14

Ξεκίνησε σήμερα το μίνι πρωτάθλημα ανάμεσα στους πρωταθλητές τον Νομών Έβρου-Ροδόπης-Ξάνθης και Καβάλας.Η ομάδα οι οποία θα τερματίσει πρώτη σε αυτό θα είναι αυτή που θα ανέβει στον Βόρειο Όμιλο της Football League 2 (Γ΄Εθνική).

1η Αγωνιστική !

Δόξα Προσκυνητών – Α.Ε. Διδυμοτείχου 1-1 Το γκολ για την Δόξα Προσκυνητών πέτυχε 0 Βάσκος στο 24ο λεπτό μετά από λάθος του Τερτσούδη μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής, το οποίο εκμεταλλεύθηκε ο Βάσκος, πρώτος σκόρερ της Α1 ΕΠΣ Θράκης, ο οποίος έκοψε, πήρε την μπάλα, προχώρησε μόνος του, πλάσαρε και άνοιξε το σκορ.Ενώ για την Α.Ε.Διδυμοτείχου σκόραρε ο Ιντζές με κοντινό πλασέ στο 40ο λεπτό. Πήρε από πλάγια την μπάλα, έδωσε στον Γιαννόπουλο που προχώρησε, έβγαλε την σέντρα και στο μεταξύ ο Ιντζές που είχε προωθηθεί πήρε την μπάλα και με πλασέ σκόραρε και ισοφάρισε για την ομάδα του.

Άρης Αβάτου  – Νέστος Χρυσούπολης 0-2 Το πρώτο  γκολ για τον Νέστο Χρυσούπολης πέτυχε  ο Αντώνης Μαχαιρούδης στο 37ο λεπτό μετά από Σέντρα του Στέρεφ από τα δεξιά ο Μαχαιρούδης πιάνει την κεφαλιά στέλνοντάς την στην δεξιά γωνία του Χατζηγεωργίου ανοίγοντας το σκορ. Ενώ το δεύτερο  ο Δεσύλλας στο 87ο λεπτό. Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Τάσο Δεσύλλα που είδε το χτύπημα του να βρίσκει αρχικά στο δεξί δοκάρι του Αβάτου και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα της Ξανθιώτικης ομάδας.