Γ΄Εθνική: Αποτέλεσματα και Βαθμολογία (10η Αγωνιστική)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 17 Δεκεμβρίου, 2017 19:36

Ήττα για την Α.Ε.Διδυμοτείχου στο Οφρύνιο ,υποχώρησαν στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα οι πράσινοι!

Στη 1οη αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ΄Εθνικής που ήταν και η τελευταία του 2017 ο Απόλλων Παραλιμνίου έχασε βαθμούς στο Άβατο με την Ελπίδα Σκουτάρεως να μην χάνει την ευκαιρία και με την σημερινή εντός έδρας νίκη της κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής να τον πιάνει στην κορυφή !Ήττα για την Α.Ε.Διδυμοτείχου που αν και σε καλή μέρα δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο Οφρύνιο κόντρα στον Αετό και υποχώρησε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα!Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

8. Ορφέας Ξάνθης 12 (7-9)

9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11 (6-10)

10. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8 (7-11)

11. Δόξα Προσκυνητών 8 (11-19)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 (6-17)

Η ανακοίνωση της Α.Ε.Διδυμοτείχου για το παιχνίδι:

Την 3η της ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας καθώς σε ακόμα ένα αγώνα κλήθηκε να αντιμετωπίσει 14 αντιπάλους .
Χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο το αγώνα,βρεθήκαμε να χάνουμε με 1-0 στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου σε μια ανύποπτη φάση,αυτό ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας εμφανίστηκε πεισμωμένη και έτοιμη για την ανατροπή κλείνοντας τον αντίπαλο στα καρέ του Δυστηχως χωρίς να μπορέσει μα μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις ευκαιρίες της.
Κλείνουμε αγωνιστικά το 2017 με πικρία για την αντιμετώπιση που τυγχάνει η ομάδα μας από την διαιτησία για ακόμα ένα αγώνα.
Βάλσαμο η διακοπή του πρωταθλήματος για τρεις βδομάδες καθώς θα μας δώσει την δυνατότητα να δουλέψουμε ακόμα περισσότερο και να επανέλθουμε στον δρόμο των επιτυχιών,είναι το μοναδικό που μπορούμε να υποσχεθούμε σε όσους αγαπάνε την ομάδα.
Συνεχίζουμε,ενωμένοι,πεισμωμένοι και με όρεξη για δουλειά.

Αετός Ορφανού – Α.Ε.Διδυμοτειχου :1-0.

Α.Ε.Δ (Τελκίσκι):Συριτούδης Κ,Θάνος,Καζάλας,Κουρδάκης,Τζανετάκος,Πετρόπουλος,Εμρέ,Αβογιάν,Πατιαλιάκας,Νικολαΐδης,Γιαννόπουλος.

Αγωνίστηκαν:Παπούδης,Ζαφειρόπουλος,Αλεξακίδης,