ΕΠΣ Έβρου: Τα φαβορί πήραν τις νίκες στο Κύπελλο

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 29 Ιανουαρίου, 2017 18:52

Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου και   Α.Ε.Διδυμοτείχου πήραν την νίκη κόντρα σε Ιπποκράτη και Α.Ο.Νεοχωρίου αντίστοιχα.

Διεξήχθησαν σήμερα τα πρώτα παιχνίδια της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου . Η Ένωση ‘Ανθειας Αρίστεινου κόντρα στον γηπεδούχο Ιπποκράτη ξεκίνησε με το γρήγορο γκολ του Μαλτέζου πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στο παιχνίδι , στο 45΄ ισοφαρίστηκε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πυλούδη αλλά ο Καπανίκας κατάφερε στο 70΄ να δώσει την νίκη στην ομάδα του  με κεφαλιά γράφοντας το τελικό 1-2 ,  Την ίδια ώρα που   η Α.Ε.Διδυμοτείχου  πήρε στην Κυανή (εκεί διεξήχθη ο  αγώνας λόγω ακαταλληλότητας του Δημοτικού Σταδίου Διδυμοτείχου) την νίκη αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ και μάλιστα με 0-2  με τα δύο γκολ του Ρουσσίδη Αθ. στο ημίχρονο , με ένα γρήγορο γκολ στην επανάληψη  του Παντελίδη 47’  εκτέλεση φάουλ του Ιντζέ λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90 λεπτού και δύο γκολ στις καθυστερήσεις από Αντωνίου και Γιαννόπουλο με πέναλτι  (δείτε σε λίγο όλο το ρεπορτάζ με τα γκολ του αγώνα σε βίντεο)! Έτσι οι δύο νικητές πήραν σημαντικό προβάδισμα για πρόκριση κάτι που θα επιδιώξουν την Τετάρτη στον επαναληπτικό αγώνα !

Α.Ε.Διδυμοτείχου – Α.Ο.Νεοχωρίου 4-2 (Ρουσσίδης Αθ. 2, Παντελίδης, Ιντζές , Αντωνίου,  Γιαννόπουλος)

Ιπποκράτης – Ένωση Άνθειας/ Αρίστεινου 1-2 (Μαλτέζος, Πυλούδης, Καπανίκας)