ΕΠΣ Έβρου Κύπελλο : Προημιτελική φάση (Αποτελέσματα)

Συντάκτης Νewsroom 13 Ιανουαρίου, 2016 22:25

Έβρος Σουφλίου και Ένωση Άνθειας Αρίστεινου στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου

Γράφει  ο Δημήτρης Μηλίκας:

Δύο αναμετρήσεις διεξήχθησαν σήμερα για την 5η φάση (προημιτελική) του κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου και στις δύο κέρδισαν και προκρίθηκαν οι γηπεδούχοι .Στο ντέρμπι του Βορείου Έβρου ο  Έβρος Σουφλίου ήταν αυτός που προκρίθηκε τελικά  στην επόμενη φάση ! Οι φιλοξενούμενοι  του Ορέστη μπορεί να προηγούνταν καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και να άγγιξαν την υπέρβαση  με γκολ  που ήρθε στο 29΄   από την συνεργασία του Βουδούρη ο οποίος  έβγαλε την σέντρα και του Μεμούρη που έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή ,αλλά ισοφαρίστηκαν στο τελευταίο λεπτό  από τον Λίτσιο .Στην παράταση που ακολούθησε οι μπλέ του   Αραμπατζή  δέχθηκαν δύο γκολ  το πρώτο στο 106′ από πάσα του Εφραιμίδη με τον  Αντωνιάδη να δίνει  το προβάδισμα στο Σουφλί και το δεύτερο στο 117′ με τον  Εφραιμίδη να  διαμόρφωνει το τελικό 3-1 που έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του  Χαμνάκη !Στο άλλο παιχνίδι η Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη κόντρα στην ΠΑΕ Νίψας με το ευρύ 6-0  και να ξεκινήσει την χρονιά με το δεξί!

Έβρος Σουφλίου – Ορέστης Ορεστιάδας 1-1 (3-1 παράταση)

Ένωση Άνθειας Αρίστεινου – ΠΑΕ Νίψας 6-0