Volleyleague: Αποτελέσματα και Βαθμολογία (12η Αγωνιστική)

Συντάκτης Νewsroom 13 Ιανουαρίου, 2016 23:12

Νίκη οκτάδας για τον Εθνικό  κόντρα στον Άρη !Δεύτερη ήττα για φέτος από τον Ηρακλή για την Ορεστιάδα!

Γράφει  ο Δημήτρης Μηλίκας:

Ένας αγώνας (ο αυριανός ανάμεσα σε Παμβοχαϊκο και ΠΑΟΚ) απομένει για να ολοκληρωθεί η 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volleyleague.Στα παιχνίδια που έγιναν σήμερα ο Ολυμπιακός (έρχεται το Σάββατο στην Ορεστιάδα για την 13η αγωνιστική) κέρδισε με χαρακτιριστική ευκολία όπως δείχνει και το σκορ τον Φοίνικα Σύρου σε ένα παιχνίδι που ήταν τελικά ντέρμπι μόνο στα χαρτιά!Στην Μίκρα η Ορεστιάδα κατάφερε να χάσει στο τάι μπρέικ   από τον Ηρακλή (δεύτερη ήττα σε δύο παιχνίδια φέτος,  η πρώτη εντός έδρα νίκη των μπλέ)παρά του ότι κέρδισε το δεύτερο σετ του αγώνα με το απιστευτο 8-25!Η Κηφισιά πέρασε με νίκη  όπως αναμενόταν από την Πάτρα παραμένοντας στην κορυφή!Στο Μιχάλης Παρασκευόπουλος ο Εθνικός έκανε μια νίκη οκτάδας κόντρα στον Άρη κάτι που χρειαζόταν η ομάδα του Σάκη Μουστακίδη τόσο για ψυχολογικούς όσο και για βαθμολογίκους λόγους!Τέλος ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε μόνο στο δεύτερο  σετ κόντρα στην ουραγό Λαμία!