ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα και Βαθμολογία Α’ Κατηγορίας (19η Αγωνιστική)

Συντάκτης Νewsroom 21 Απριλίου, 2019 20:41

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική για το πρωτάθλημα “Σερκελίδου” της Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου. Δείτε τα αποτελέσματα και την βαθμολογία.

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο χωρίς μεγάλες εκπλήξεις στα αποτελέσματα της η 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος “Σερκελίδου” της Α΄Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου. Στο Νεοχώρι η ΑΕΚ Εβρου πήρε νίκη που της εξασφαλίζει κατά ένα μεγάλο ποσοστό την παραμονή της στην κατηγορία με το γκολ του Πεκιαρίδη στο 6ο λεπτό από πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Καλομπρατσίδης (αναλυτικό ρεπορτάζ σε λίγο). Στο Διδυμότειχο η Ένωση Άνθειας Αρίστεινου πήρε το διπλό  με τα γκολ του Καβατζικιώτη  με την συμπλήρωση δέκα λεπτών παιχνιδιού και του Νώτα λίγα λεπτά πριν συμπληρωθούν τα 90′ ! Στην Δραγάνα ο Ιπποκράτης κέρδισε την Θράκη Φερών με δύο τέρματα στα τελευταία 15 λεπτά  με τον Καλυμνιό να ευστοχεί σε πέναλτι και τον Μάζη στο 83′ να γράφει το τελικό 2-0. Ο Ποντιακός προηγήθηκε με γκολ του Απότα στο 28′ κόντρα στον Έβρο Σουφλίου που στο δεύτερο ημίχρονο έκανε την ανατροπή με τα γκολ του Γιαννόπουλου στο 55′ και στο 83′ (πέναλτι), ενώ τέλος ο Ορέστης στον πρώτο αγώνα του Π. Μυλωνά κόντρα στην πρώην του ομάδα κέρδισε στις Καστανιές τον Άρδα με σκόρερς τους Ανδρεάδη, Κοτζά και Αβογιάν , ο  Καπετανίδης έβαλε για του γηπεδούχους το γκολ της τιμής λίγο πριν το τέλος!