Επετειακή εκδήλωση για τα 25 χρόνια του Συλλόγου Εθελοντών Αιμοδοτών Σουφλίου
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2021/07/1625720897-de6c87c5095682e8134fa5d76f09e91b-600x74.jpg)
Επετειακή εκδήλωση για τα 25 χρόνια από την ίδρυσή του διοργανώνει σήμερα, Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Σουφλίου «Η Αλληλεγγύη».
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 6:30 το απόγευμα στο δημοτικό θέατρο Σουφλίου.
Τον απολογισμό για τα «25 χρόνια προσφοράς» θα παρουσιάσει ο πρόεδρος του συλλόγου, Πασχάλης Χριστοδούλου, ενώ για την σημασία της αιμοδοσίας θα μιλήσει ο υπεύθυνος γιατρός της Αιμοδοσίας του νοσοκομείου Αλεξανδρούπολης, Γιώργος Μαρτίνης.
Θα συμμετάσχει ως ομιλητής και ο γιατρός-χειρουργός του νοσοκομείου Διδυμοτείχου, Χρήστος Καλπακλής, ο οποίος θα μιλήσει για τα συμπτώματα και τις αιτίες των αιμορραγιών του πεπτικού.
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2024/02/1707125121-5039795f2e006e4ad63d8935d0be7399-722x1024.jpg)