Ανασκόπηση της 4ης Αγωνιστικής του 3ου Πρωταθλήματος SOCCER PARK 8×8 allVSall

Συντάκτης Νewsroom 8 Νοεμβρίου, 2013 11:37

8x8 Soccer Park

Πρώτη γκέλα για το fairplay πρώτος βαθμός για Drinkteam
Drinkteam- Fairplay 2-2

Σε ένα παιχνίδι που οι Drink μπήκαν πιο έτοιμοι στο ματς και προηγήθηκαν γρήγορα-γρήγορα με σκορ 2-0  στη συνέχεια όμως κλείστηκαν πίσω με αποτέλεσμα να ανέβει το fair και να μειώσει το σκορ σε 2-1 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος έγινε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι με τις 2 ομάδες να χάνουν ευκαιρίες , ώσπου τελικά ήρθε το γκολ για το fair και η ισοφάριση σε 2-2, όμως  την μεγάλη στιγμή του αγώνα την είχαν οι Drink χάνοντας τη  μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη στο τελευταίο δευτερόλεπτο.

Φτερουγίζοντας προς την κορυφή
Νυχτερίδες- Κανονιέρηδες 7-5

Εύκολη υπόθεση οι 3 βαθμοί για τις Νυχτερίδες που επέβαλαν το ρυθμό τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα και προηγήθηκαν με το επιβλητικό 5-0 στο ημιχ. Στο β μέρος σε ένα ανιαρό παιχνίδι οι κανονιέρηδες μείωσαν σε 5-3 χωρίς όμως να δείχνουν να πιστεύουν στη μεγάλη ανατροπή. Τελικό σκορ 7-5 (κακό μαντάτο ο τραυματισμός του εμπείρου κεντρικού αμυντικού για τις νυχτερίδες Λυμπεριδη Δημήτρη που έπαθε θλάση στο δικέφαλο και  θα χάσει την επόμενη αγωνιστική Το ντέρμπι κορυφής απέναντι στους Fairplay fc.

Νέος εφιάλτης για το dream  Αυτή τη φορά με κοφτερά ψαλίδια
Κουρείον Μετζιδιες-  Cafe Bar Dream 9-5

Σε ένα σχετικά όμορφο παιχνίδι με φάσεις και γκολ τα ψαλίδια του Νίκου Μετζιδιέ πήραν εύκολα τους 3 βαθμούς απέναντι στους Dream  που αντίκρισαν την 5η συνεχόμενη  ήττα τους και παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Μετζι προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 4-1 έχοντας ένα πολύ καλό ρυθμό και παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα στο β μέρος οι Dream αντέδρασαν πιέζοντας μείωσαν το σκορ σε 6-5 και λίγο έλειψε να φτάσουν και στην ισοφάριση! Με τις δυνάμεις τους όμως να τους εγκαταλείπουν είδαν το σκορ να ξεφεύγει και πάλι και να τους αναγκάζει να γνωρίσουν την 5η τους σερί ήττα στο πρωτάθλημα.

Φόρτσαρε το Forum στο δεύτερο μέρος!
Forum – Γυμναστες 9-6

Σε ανοιχτό παιχνίδι με γκολ και θέαμα  με πολύ τρέξιμο και από τις 2 ομάδες οι γυμναστές έδειχναν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού αφού έκλεισαν το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 5-4. Στο δεύτερο μέρος και κυρίως προς το τέλος η ομάδα του Forum έδειξε πως είχε περισσότερες δυνάμεις και με έξυπνες άμυνες και γρήγορες αντεπιθέσεις έφτασε τελικά στην νίκη με σκορ 9-6 απέναντι στους εμπόρους γυμναστές  που συνεχίζουν να προβλήματα με τις εμφανίσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα.

O Αγώνας Ανάμεσα στους AUTO GAS και Real Panther αναβλήθηκε

Στον αναβληθέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής ανάμεσα στους Real Panther και Forum την νίκη πήραν οι  Real Panther με σκορ 5-3