ΕΠΣ Έβρου: Βαθμολογίες Α΄και Β΄Κατηγορίας

Συντάκτης Νewsroom Απρίλιος 8, 2019 21:10

ΕΠΣ Έβρου: Βαθμολογίες Α΄και Β΄Κατηγορίας

Δείτε τους βαθμολογικούς πίνακες των τριών ομίλων των πρωταθλημάτων “Σερκελίδου” σε Α΄και  Β΄κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου

Πλούσιο σε δράση ήταν και αυτό το Σαββατοκύριακο στην ΕΠΣ Έβρου. Στην Α΄κατηγορία το Σάββατο ο Έβρος Σουφλίου έχασε στο Σοφικό από τον Ορφέα στο αποτέλεσμα έκπληξη της αγωνιστικής με τον Κιτσικούδη να είναι ο χρυσός σκόρερ για την ομάδα του, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Ορέστης νικώντας την Κυριακή την Θράκη Φερών με σκορ 5-0 και αποκτώντας αέρα στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα (δείτε εδώ το αναλυτικό ρεπορτάζ από το παιχνίδι). Στην Β΄κατηγορία και το ντέρμπι κορυφής του Βόρειου Ομίλου νικήτρια αναδείχθηκε η Ένωση Οινόης με τα γκολ των Τσοκαλίδη και Νικολάου! Πολλά παράπονα εξέφρασε η πλευρά του Ατρόμητου Ασπρονερίου σε επικοινωνία που είχε με το radioevros.gr μάλιστα όπως χαρακτηριστικά ανέφεραν έχει αποφασιστεί  (!!!) από την διοίκηση η ομάδα να μην συμμετάσχει στα επόμενα παιχνίδια του πρωταθλήματος ως διαμαρτυρία για τις άδικες διαιτησίες που έχει υποστεί τις τελευταίες αγωνιστικές και αναμένεται σύντομα και η επίσημη τοποθέτηση ! Στον Νότιο όμιλο την κούρσα οδηγεί βραχεία κεφαλή ο Α.Ο.Μαΐστρου που κέρδισε εύκολα τον Α.Ο.Καππαδοκών με την Α.Ε.Ν.Χηλής να ακολουθεί στο -1 και τους Α.Σ.Πέπλου και Ατρόμητο  Άβαντα στο -2. Δείτε τους βαθμολογικούς πίνακες:


Α’ Κατηγορία 17η Αγωνιστική
1. Ορέστης Ορεστιάδας 35 (29-9)
2. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 30 (32-15)
3. Έβρος Σουφλίου 29 (30-9) *
4. Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 29 (25-19) *
5. Α.Ε.Διδυμοτείχου 23 (23-22) *
6. Θράκη Φερών 22 (13-16) *
7. Άρδας Καστανεών 21 (26-26)
8. ΑΕΚ Έβρου 15 (19-35) *
9. Ορφέας Σοφικού 15 (14-22)
10. Α.Ο.Νεοχωρίου 14 (9-20)
———————————————-
11. Α.Ο.Ποντιακός  9 (17-36) *
* ρεπό

Δείτε τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στην Α΄Κατηγορία εδώ και εδώ.

Β’ Κατηγορία Βόρειος Όμιλος 18η Αγωνιστική
1.Ένωση Οινόης 41 (41-16)
———————————————-
2. Ακρίτας Νέας Βύσσας 41 (47-22)
3. Ατρόμητος Ασπρονερίου 38 (52-10)
4. Δόξα Ελληνοχωρίου 31 (25-8)*
5.  Δόξα Δόξας 30 (39-19) *
6. Ακρίτας Ορμενίου 27 (25-18)
7. Ασπίδα Θουρίου 27 (34-33) *
8. Ηρακλής Σαγήνης 20 (23-24)
9. Δόξα Στέρνας 20 (34-22)
10. ΠΑΕ Ριζίων 14 (19-42) *
11. Δόξα Ορεστιάδας 7 (22-46)
12. Ομόνοια Φυλακίου 6 (22-74)
13. Θύελλα Κυπρίνου 3 (14-51) *
* ρεπό
Β’ Κατηγορία Νότιος Όμιλος 20η Αγωνιστική
1. Α.Ο.Μαΐστρου 47 (57-28)
———————————————-
2. Α.Ε.Ν. Χηλής 46 (50-21)
3. Α.Σ.Πέπλου 45 (50-9)
4. Ατρόμητος Άβαντα 45 (47-11)
5. Α.Ο.Δορίσκου 43 (52-28)
6. Νίκη Απαλού 39 (49-33)
7. Α.Ο.Μάκρης 36 (49-33)
8.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ 33 (46-32)
9. Α.Ο.Καππαδοκών 22 (25-30)
10. Ακρίτας Δαδιάς 22 (32-43)
11. Α.Ο.Θράκης /Άλεξ 20 (32-41)
12. Πυρσός Σιδηρούς 18 (39-63)
13. Α.Ο.Αρίστεινου 18 (34-47)
14.Ένωση Κορνοφωλιάς Λυκόφης 15 (25-55)
15. Φουρτούνα Αλεξανδρούπολης 4 (20-67)
16. Α.Ο.Μοναστηρακίου 4 (14-71)

Δείτε τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στην Β΄Κατηγορία εδώ και εδώ.


Συντάκτης Νewsroom Απρίλιος 8, 2019 21:10

Συνεντεύξεις

NALMPANTIS200
NALMPANTIS200

Ράδιο Έβρος TV

Εγγραφείτε στο Newsletter