Γκολ και νίκες για τις ομάδες του Έβρου στην Δ’ Εθνική

Συντάκτης Νewsroom 27 Σεπτεμβρίου, 2010 10:30

Ο Έβρος παίζει μπάλα… και βάζει γκολ! Ολέ, ολέ, ολέ, ολέ…

Καθόλου άσχημα δεν εξελίχθηκε η δεύτερη αγωνιστική για τις ομάδες του Έβρου, που παίζουν στον 1ο όμιλο της Δ’ Εθνικής.

Διαβάστε αναλυτικά:

Με τους τρεις βαθμούς από την έδρα του Νιγρίτα έφυγε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης ο οποίος επικράτησε με 2-0 του Βισαλτιακού. Τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Ελληνίδης (44′) και Νάτσκος (αυτογκόλ 48′).
Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Μ. Γισγάκης (Χαλκιδικής)
ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ: Ασημώνης, Χαραλάμπους, Νάτσκος, Μαυρής (62′ Αθανασούδας), Πασχαλούδης, Πρόβατος, Μαντζιάρης (67′ Τσόχας), Τόλας (74′ Πιατόπουλος), Κουρτσιάκης, Χαριστέας, Μακρής
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Παπάζογλου, Αντωνιάδης, Κούρτοφ, Δούμας (60′ Γεωργατζόπουλος), Ελληνίδης, Μωραίτης, Βουλγαράκης, Τρανόπουλος, Θεοδωράκης (90 Γιαν. Μαλασίδης), Αγγελάκης (72 Γιωρ. Μαλασίδης)

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Εβρος Σουφλίου ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Δόξας Πετρούσας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με πλασέ του Παγωνίδη στο 23. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι με τον Τσιρακίδη έκαναν το 1-1. Το 1-2 έκανε στο 38 λεπτό ο Σκερλετίδης. Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Σ. Κουμπαράκης (Θράκης).
ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ: Καψιμάνης, Γ. Κώτσιος, Ξενίδης (50 Γεωργιάδης), Δ. Κώτσιος, Καρυπίδης, Παυλίδης, Τριανταφυλλίδης, Παπαθεοδώρου, Δροσίδης (62 Κύρτσιος), Τσιρακίδης (72 Γραμμέντσαλης), Παπαδόπουλος
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Πέτκαρης, Δουμπουλάκης, Μπάμνιος, Τσαπάνης, Σουλτανίδης, Παπαναστασίου (57 Αρβανιτοζήσης), Φατσής, Σκερλετίδης (90 Μαυρομάτης), Παγωνίδης, Ρουσίδης (45 Χαλιμακούδης), Αραμπατζής

Οι επόμενες αναμετρήσεις θα γίνουν στις 03.10.2010, όταν ο Έβρος Σουφλίου συναντά τον Κόσμιο και ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης τον Εθνικό Γαζώρου.