Μετάλλια Στην Ορεστιάδα !

Συντάκτης Νewsroom 27 Απριλίου, 2010 21:23

Στις 24 και 25 Απριλίου 2010, διεξήχθη το Ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ, στη Θεσσαλονίκη, υπό την αιγίδα της Ένωσης ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Βορείου Ελλάδας.Το ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ και οι Αθλητές/τριες του, για άλλη μια φορά κατέκτησαν μετάλλια, στο προαναφερθέν Ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα, τιμώντας την πόλη μας, αφού πραγματοποίησαν εκπληκτικούς αγώνες, δίνοντας υποσχέσεις στον προπονητή και δάσκαλο μας κο ΣΤΕΡΓΑΤΟ ΣΑΡΑΝΤΗ, για αντίστοιχες επιτυχίες και στα επόμενα Πανελλήνια Πρωταθλήματα που θα πραγματοποιηθούν το 2010.

Οι αθλητές μας είναι:

1. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, κατέκτησε την 1η θέση, Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία παίδων, 38-41 κιλών, αφού πραγματοποίησε 4 εξαιρετικούς αγώνες.
  2. ΦΑΥΓΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, κατέκτησε την 2η θέση, Ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία παίδων, 41-45 κιλών, αφού πραγματοποίησε 4 εξαιρετικούς αγώνες.
  3. ΧΑΤΖΗΑΣΤΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, αφού έκανε 2 αγώνες, έχασε στον προημιτελικό αγώνα που παραλίγο θα τον οδηγούσε και αυτόν σε ένα μετάλλιο.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει τους παραπάνω αθλητές μας, τον Δάσκαλο κο Στεργάτο Σαράντη, καθώς και τον βοηθό προπονητή Αγγελίδη Δημήτρη, για τις μεγάλες επιτυχίες τους.