Το ψηφοδέλτιο της ΑΝΤΑΡΣΙΑ στην ΑΜΘ

Συντάκτης Νewsroom Μάιος 10, 2019 23:27

Το ψηφοδέλτιο της ΑΝΤΑΡΣΙΑ στην ΑΜΘ

Η Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση-ΑΝΤΑΡΣΙΑ στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη κατέθεσε το ψηφοδέλτιο της και θα συμμετέχει για 3η φορά στις αυτοδιοικητικές εκλογές της περιφέρειας με επικεφαλής τον Θοδωρή Περεντίδη.

Το ψηφοδέλτιο της είναι ριζικά ανανεωμένο και αποτελείται από 51 αγωνιστές και αγωνίστριες. Το 45% των υποψηφίων είναι γυναίκες και σχεδόν το 50% είναι κάτω των 35 ετών. Η νεανική αυτή ορμή συνυπάρχει με την εμπειρία συνδικαλιστών από το εργατικό κίνημα, αγωνιστών από τα τοπικά κινήματα (αντιφασιστικά, οικολογικά κ.α.), ιδιωτικών υπαλλήλων, επιστημόνων, συνταξιούχων.

Σε αυτή την προεκλογική περίοδο η Ανταρσία στην Ανατολική Μακεδονία-Θράκη αντιμετώπισε πρωτοφανή νομικά, διοικητικά, οικονομικά και γραφειοκρατικά εμπόδια που στόχο είχαν τον αποκλεισμό από τις εκλογές. Όλα τα εμπόδια ξεπεράστηκαν χωρίς κομματικούς μηχανισμούς, χωρίς δικηγόρους και υπαλλήλους, χωρίς επιχορηγήσεις κρατικές ή κομματικές, χωρίς χρηματοδοτήσεις από οικονομικούς παράγοντες.

Το κόστος συμμετοχής του συνδυασμού στις εκλογές περιορίστηκε στις απολύτως αναγκαίες δαπάνες (παράβολα, ψηφοδέλτια, αφίσα, προκήρυξη) και καλύφθηκε από τις συνδρομές των υποψηφίων του συνδυασμού καθώς και των φίλων και μελών της ΑΝΤΑΡΣΥΑ.

Ολόκληρο το ψηφοδέλτιο της ΑΝΤΑΡΣΙΑ στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη:

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ – ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΡΑΚΗ

 Υποψήφιος Περιφερειάρχης

ΠΕΡΕΝΤΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ  οικονομολόγος – λογιστής, Πρόεδρος του Μ.Γ.Σ. Ορέστη Ορεστιάδας 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ 

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΕΒΡΟΥ (13 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)

  • ΒΟΖΙΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ , ιδιωτική υπάλληλος
  • ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, φοιτητής, Ιατρικής Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Ιατρικής Αλεξανδρούπολης
  • ΚΟΥΣΙΝΟΒΑΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ, φοιτήτρια Ιατρικής
  • ΛΑΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ φοιτητής, Ιατρικής Μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Ιατρικής Αλεξανδρούπολης
  • ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΟΥ ΦΟΥΛΗ , ιδιωτική υπάλληλος
  • ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, Αναπληρωτής Εκπαιδευτικός, μέλος του Πανελλαδικού Συντονιστικού Αναπληρωτών
  • ΜΠΟΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Εργάτης, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Έβρου
  • ΞΟΠΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, Αναπληρωτής Εκπαιδευτικός, μέλος του Πανελλαδικού Συντονιστικού Αναπληρωτών
  • ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ, Άνεργος, μέλος της ΚΕΕΡΦΑ
  • ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, Δάσκαλος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αλεξανδρούπολης
  • ΣΚΑΡΛΑΤΟΣ ΒΑΪΤΣΗΣ, αυτοαπασχολούμενος, Μέλος της Διεθνιστικής Αντιπολεμικής Κίνησης
  • ΣΟΒΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ, αυτοαπασχολούμενος
  • ΤΟΜΠΑΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ, Ιατρός

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΡΟΔΟΠΗΣ (9 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)

  1. ΓΡΑΒΑΝΗ ΗΡΩ, φοιτήτρια
  2. ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, Εργαζόμενος σε Εταιρεία Ενέργειας
  3. ΗΛΙΑΚΗ ΑΓΑΠΗ, φοιτήτρια Ιατρικής Αλεξανδρούπολης
  4. ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, φοιτητής Νομικής Σχολής Κομοτηνής
  5. ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, δάσκαλος, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Ροδόπης
  6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ, ιδιωτικός υπάλληλος
  7. ΣΟΥΝΔΟΥΛΟΥΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ, ιδιωτικός υπάλληλος
  8. ΤΖΙΑΡΑΣ ΘΡΑΣΟΣ, χημικός, εργαζόμενος σε φαρμακευτική βιομηχανία
  9. ΤΣΟΛΑΚ ΑΛΗ ΜΟΥΣΤΑΦΑ, Ποιητής Δημοσιογράφος Μεταφραστής

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΞΑΝΘΗΣ (9 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)

  1. ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ , μεταπτυχιακή φοιτήτρια, απόφοιτη Πολυτεχνείου Ξάνθης
  2. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ, εκπαιδευτικός
  3. ΠΑΠΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, φοιτητής
  4. ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ιδιωτική υπάλληλος
  5. ΠΙΣΤΟΛΑ ΜΑΡΙΑ ,ιδιωτική υπάλληλος
  6. ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΜΑΝΘΟΣ, Μεταπτυχιακός Φοιτητής Πολυτεχνείου Ξανθής
  7. ΣΟΥΝΔΟΥΛΟΥΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ, Ιατρός
  8. ΤΖΑΝΕΤΑΤΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ, ιδιωτική υπάλληλος
  9. ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ιδιωτική υπάλληλος

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΚΑΒΑΛΑΣ (11 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)

  1. ΑΝΤΥΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, φοιτητής
  2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ, φοιτητής
  3. ΒΟΥΛΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ , τεχνικός
  4. ΔΑΛΑΪΝΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ιδιωτική υπάλληλος
  5. ΖΗΣΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ , άνεργος
  6. ΜΑΛΑΜΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ , ιδιωτική υπάλληλος
  7. ΠΗΛΙΤΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ , συνταξιούχος
  8. ΠΟΖΙΔΟΥ ΡΟΖΑ, αδιόριστη δασκάλα
  9. ΤΡΙΓΚΟΥ ΣΤΕΛΛΑ, ιατρός
  10. ΨΩΜΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ, φοιτήτρια
  11. ΨΩΜΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ , λογιστής

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΘΑΣΟΥ (1 υποψήφια περιφερειακή σύμβουλος σε αλφαβητική σειρά)

  1. ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ , εκπαιδευτικός

Για την Εκλογική Περιφέρεια ΔΡΑΜΑΣ (8 υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι σε αλφαβητική σειρά)

  1. ΔΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΣ, φοιτητής
  2. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ , εργαζόμενος στον επισιτισμό
  3. ΖΟΥΛΟΥΜΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ , εργάτης
  4. ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ, εκπαιδευτικός Συγγραφέας
  5. ΜΑΝΤΖΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ , φοιτητής
  6. ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΤΑΘΗΣ , απόφοιτος Φυσικού ΑΠΘ, άνεργος
  7. ΠΟΛΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, φοιτητής
  8. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΩΗ, εργαζόμενη στον τουρισμό, μέλος της εργατικής συσπείρωσης ΛΑΝΤΖΑ

Συντάκτης Νewsroom Μάιος 10, 2019 23:27

Συνεντεύξεις

Μουρμούρια
NALMPANTIS200

Ράδιο Έβρος TV

Εγγραφείτε στο Newsletter