Εθιμοτυπική συνάντηση Δ. Πέτροβιτς με τον απερχόμενο και τον νέο Διοικητή της ΧΙΙ Μ/Κ ΜΠ
Τον απερχόμενο Διοικητή της ΧΙΙ Μηχανοκίνητης Μεραρχίας Πεζικού «ΕΒΡΟΣ» Υποστράτηγο Παναγιώτη Καβιδόπουλο δέχτηκε στο Γραφείο του ο Αντιπεριφερειάρχης Έβρου Δημήτριος Πέτροβιτς, συνοδευόμενο από τον νέο Διοικητή Υποστράτηγο Χρήστο Μπακιρτζή.
Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο αλλαγής της Διοίκησης της XII Μ/Κ ΜΠ, είχε εθιμοτυπικό χαρακτήρα, και τονίστηκε η άριστη, διαχρονική συνεργασία της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου με τις ένοπλες δυνάμεις, ιδιαίτερα σε περιόδους έκτακτης ανάγκης, αλλά και σε δράσεις κοινωνικού, αθλητικού και πολιτιστικού χαρακτήρα που διοργανώνει η ΠΕ Έβρου.
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2023/03/1678438807-cd6b41e8856f02a2e09ee57326a7ec53.jpg)
![](https://www.radioevros.gr/wp-content/uploads/2023/03/1678438808-d08a8fae0f3fc41ebe0f5178e54275ac-1024x573.jpg)