Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Ορέστης στο παιχνίδι με τον Πανθρακικό

Συντάκτης Νewsroom 25 Σεπτεμβρίου, 2023 12:17

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας για την δεύτερη αγωνιστική στην Κομοτηνή με τον τοπικό Πανθρακικό με το τελικό σφύριγμα να βρίσκει τις δύο ομάδες στην ισοπαλία με σκορ 2-2.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ δυνατά με εκατέρωθεν φάσεις με το σκορ στο 20′ να είναι στο 1-1.

Η ομάδα του Πανθρακικού προηγήθηκε στο 8′ με εύστοχο πλασέ του Γκουτσίδη μέσα από την περιοχή.

Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα μας ισορρόπησε και στο 18′ ισοφάρισε με τον Δημητρης Πασχαλιδης να πιέζει ψηλά, να κλέβει και να σκοράρει για δεύτερο διαδοχικό επίσημο παιχνίδι.

Στο 45′ Σε μία φάση διαρκείας ο Πεταλωτής δέχτηκε κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα του Ορέστη ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με δύο αλλαγές καθώς στη θέση των Ασπιώτη και Milovanovic μπήκαν οι Κουντούρης και Λιάνας.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε λιγοστές φάσεις καθώς κυριάρχησαν κυρίως οι δυνατές μονομαχίες.

Στο 83′ η ομάδα του Πανθρακικού προηγήθηκε με 2-1 με σουτ του Ρουμπιε.

Ο Ορέστης όμως βγήκε μπροστά και με άψογη συνεργασία του Δημήτρη Πασχαλίδη με τον Ηλίας Οτέμπερης ισοφάρισε στο 90′ σε 2-2.

Στην αποστολή της ομάδας μας ήταν : Μαδένης, Ασπιώτης, Γκιντίδης, Παναγιωτόπουλος, Λιάνας, Τσιεγγελίδης, Θεμελής, Σταματόπουλος, Λαζαρίδης Πασχαλίδης, Milovanovic, Κουντούρης Λιάνας, Τηλέγραφος, Παπαγιαννίδης, Καλιαμπάκας, Δημητριάδης, Βαϊράμης, Σπυρόπουλος.