Νίκη της Α.Ε.Διδυμοτείχου κόντρα στον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής

Συντάκτης Γιάννης Βαβαλικούδης 15 Οκτωβρίου, 2017 19:48

Αήττητη και πρώτη στον όμιλο της η Α.Ε.Διδυμοτείχου

Σε ένα σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ και δυνατές φάσεις η Α.Ε.Διδυμοτείχου κατάφερε να επιβληθεί στον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής που σκόραρε πρώτος στο 5 λεπτό.Ο Χρήστο Τελκίσκι είχε για πρώτη φορά στη διάθεση του τους δύο συμπατριώτες του Σουλεϊμάν και Χρίστεφ καθώς επιλύθηκε το πρόβλημα με τα δελτία τους και η εμφάνιση τους άφησε θετικό πρόσημο στο παιχνίδι ενώ η ομάδα της Καρπερής αγωνίστηκε με τον δεύτερο τερματοφύλακά της και μεταξύ άλλων έκανε πολλά παράπονα για τη διαιτησία.Στον πρόεδρο της ομάδας κ. Τσουλκανάκη αφιέρωσαν την νίκη τους οι παίκτες της Α.Ε.Διδυμοτείχου

Λεπτό προς λεπτό:
3′
Ο Γκαλιός ανοίγει μακρινή πάσα για το Γκόγκα στην μικρή περιοχή του Συριτούδη όπου ο τελευταίος με σωστή έξοδο πιάνει τη μπάλα
5′ ΓΚΟΛ Άσχημη σύγκρουση του Συριτούδη με τον Μπαρδά πέναλτι υποδεικνύει ο διαιτητής κ. Κακουλίδης.Εκτέλεση από τον Γκόγκα και γκόλ για τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής 1-0
9′ Ωραία κάθετη πάσα του Εμρέ στο ύψος του πέναλτι δεν βρήκε κανείς.
13′ Φαουλ στονΕμρέ σε πλεονεκτική θέση για την Α.Ε.Δ εκτέλεση από τον Σουλεϊμαν στο τοίχος και στην επαναφορά ξανασουτάρει ο ίδιο αλλά ο διαιτητής δείχνει κόρνερ για την Α.Ε.Δ
15′ Ο Παντελίδης δίνει πάσα στον Ιντζέ μέσα στην μεγάλη περιοχή ο οποίος κρατάει κόντρα σε 3 αντιπάλους και τελικά με σέντρα-σουτ ψάχνει τον Γιαννόπουλο αλλά επεμβαίνει ο Χατζηδάκης και τελειώνει τη φάση
23′ Λάθος εκτέλεση φάουλ της Καρπερής εκμεταλεύεται ο Γιαννόπουλος και έρχεται αντιμέτωπος με τον Χατζηδάκη που κερδίζει την μονομαχία.
26′ Φάουλ του Μπίντσα στον Γιαννόπουλο με απευθείας εκτέλεση τουΕμρέ  ψήλα πάνω από τα δοκάρια του Χατζηδάκη
29′ Κάθετη πάσα του Μπάρδα από αριστερά στην μικρή περιοχή που βρίσκει ο Γκόγκας αλλά τη στέλνει οριακά αουτ.
37′ Σουτ του Γκόγκα από την μεγάλη περιοχή στην εξωτερική πλευρά των διχτυών του Συριτούδη.
40′ Η ατομική προσπάθεια του Σουλεϊμάν με σπριντ σε όλο το μήκος του γηπέδου δεν του άφησε δυνάμεις και σουτάρε στα χέρια του Χατζηδάκη χωρίς να απειλήσει
2ο ημίχρονο:
51′
Δυνατό σουτ του Ιντζέ έξω από τη μεγάλη περιοχή βρίσκει στα σώματα και στην επαναφορά της ο Σουλεϊμάν επιχειρή να σουτάρει αλλά μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
52′ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ του Ιντζέ βρίσκει στο κεφάλι του Εμρέ ο οποίος σκοράρει και φέρνει το παιχνίδι στα ίσια.
64′ Σωτήρια επέμβαση του Χατζηδάκη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σουλεϊμάν
71′ Πέναλτι για την Α.Ε.Διδυμοτείχου ύστερα από αντικανονική επέμβαση του Τερματοφύλακα του Μέγα Αλέξανδρου Καρπερής ο οποίος αντίκρισε και την κίτρινη κάρτα.Στο δοκάρι βρίσκει η μπάλα από την εκτέλεση του Γιαννόπουλου.
72΄Ωραία πάσα του Σουλεϊμάν στον Εμρέ αλλά υποδυκνύει offside ο διαιτητής του αγώνα.
75′ ΓΚΟΛ Δυνατό σουτ του Ιντζέ αποκρούει ο Χατζηδάκης με την μπάλα να καταλήγει στα πόδια του Εμρέ ο οποίος πριν προλάβει να κάνει οτιδήποτε δέχεται σκληρό φάουλ από τον Χατζηδάκη μέσα στην μικρή περιοχή με τον διαιτητη να υποδεικνύει την λευκή βούλα του πέναλτι το οποίο εκτελεί ο Σουλεϊμάν στην αριστερή γωνία του Χατζηδάκη και κάνει το 2-1
86′ Πάσα του Ζαφειρόπουλου στον Γιαννόπουλο ο οποίος σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.
93′ Τετ-α-τετ του Κούτλα με τον Συριτούδη κερδίζει φάουλ ο Χρήστεφ