ΕΠΣ Έβρου:Πρωταθλήτρια η Α.Ε.Διδυμοτείχου δείτε όλα όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον Α.Ο.Καππαδοκών

Συντάκτης Νewsroom 19 Απριλίου, 2015 00:12

ΕΠΣ Έβρου:Πρωταθλήτρια  η Α.Ε.Διδυμοτείχου δείτε όλα όσα έγιναν στο ντέρμπι με τον  Α.Ο.Καππαδοκών

Το σημερινό παιχνίδι της τέταρτης αγωνιστικής των play off  της ΕΠΣ Έβρου ήταν τελικά αυτό που ανέδειξε την Α.Ε.Διδυμοτείχου Πρωταθλήτρια Α΄κατηγορίας 2015 (δύο αγωνιστικές πριν το τέλος των Play off).Η ομάδα του Χ.Μαυράκη υποδέχθηκε τον Α.Ο.Καππαδοκών στο δημοτικό στάδιο Διδυμοτείχου..Περίπου διακόσιοι φίλαθλοι  παρακολούθησαν το μεγάλης βαθμολογικής σημασίας ντέρμπι στο οποίο ο άνεμος έπνεε δυνατά καθόλη την διάρκεια του, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μην δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες και να παίξουν παιχνίδι κέντρου ,ειδικά στο πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Διδυμοτείχου εκμεταλλεύτηκε τον άνεμο που έπνεε προς την περιοχή του Α.Ο.Καππαδοκών και πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο  κλείνοντας τους φιλοξενούμενους στα καρέ τους και δημιουργώντας ευκαιρίες . Ειδικά όταν ο Α.Ο.Καππαδοκών (ορθώς) έμεινε με δέκα παίκτες στο 80΄μετά την αποβολή του Δεδελούδη (μπήκε ως αλλαγή στο 70΄και πήρε δύο κίτρινες σε δέκα μόλις λεπτά) και επιπροσθέτως  με εννέα (επίσης ορθώς) στο 86΄ μετά και την αποβολή του Απότα.Την  νίκη έδωσε το βαρύ κανόνι της ομάδας Γιαννόπουλος με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων το οποίο πανηγύρισε με έξαλλο τρόπο όπως και όλη η ομάδα!Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ.Σουβαράς με βοηθούς τους κ.Σαββούδη και κ.Τοκμακίδη.

10΄Ο Γκατσιούδης κάνει την εκτέλεση φάουλ από δεξιά γεμίζοντας για τον Γιαννόπουλο που πιάνει από ευνοϊκή θέση  την κεφαλιά αλλά στέλνει την μπάλα άουτ πάνω από τα δοκάρια του Σπυριάδη.

15΄Ο Κουτσούκης από αριστερά και λίγα μέτρα έξω από την μικρή περιοχή κάνει το πλασέ αποκρούει ο Δουλούδης.

55΄Ο Θεμελάκης προσπαθεί να εκμεταλλευτεί των άνεμο που πνέει υπέρ την ομάδας του και επιχειρεί να σκοράρει απευθείας από το δεξί  κόρνερ διώχνει με υπερένταση ο Σπυριάδης.

75΄Ο Θεμελάκης επιχειρεί ακριβώς το ίδιο πράγμα με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Α.Ο.Καππαδοκών.

78΄Απευθείας εκτέλεση του Ιντζέ από μακρινή απόσταση  αποκρούει την τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Σπυριάδης στο αριστερό γάμα της εστίας του.

79΄Πολύ ωραίο σουτ του Παυλίδη  έξω από την περιοχή αποκρούει ο Σπυριάδης.

80΄Δύο κίτρινες=κόκκινη καταφέρνει να πάρει σε δέκα λεπτά συμμετοχής ο Δεδελούδης (πέρασε στο παιχνίδι στην θέση του Παπά στο 70΄) και αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες μετά το τάκλιν που κάνει από πίσω στον Θεμελάκη .

86΄Ανατροπή του Γιαννόπουλου από τον Απότα σχεδόν στο ύψος της μεγάλης περιοχής του Α.Ο.Καππαδοκών με εννιά ο Α.Ο.Κ.

89΄Την εκτέλεση φάουλ αναλαμβάνει ο Ιντζές  αφήνοντας άγαλμα τον Σπυριάδη αλλά η μπάλα πάει στο οριζόντιο δοκάρι του Α.Ο.Καππαδοκών.

92΄ΓΚΟΛ!!! 1-0 Στα τελευταία λεπτά του αγώνα έρχεται η λύτρωση για την Α.Ε.Διδυμοτείχου με τον Γιαννόπουλο ο οποίος μετά από κάθετη του Θεμελάκη στον κενό χώρο κάνει το  διαγώνιο πλασέ που νικάει τον Σπυριάδη και χαρίζει την νίκη στην ομάδα του.

Α.Ε.Διδυμοτείχου(Μαυράκης):Δουλούδης, Τσιτσκάρης, Παπούδης, Τερτσούδης, Τζανετάκος, Μεμούρης, Θεμελάκης, Γκατσιούδης(65΄Παυλίδης), Γκαϊδατζής (80΄Κούρτ), Γιαννόπουλος, Ιντζές

Α.Ο.Καππαδοκών(Αλεξόπουλος):Σπυριάδης, Κούρος, Βάρναλης, Απότας, Λιούρτας, Κυριακίδης (85΄Νοβισιάν), Γεωργαντζόπουλος, Παπάς (70΄Δεδελούδης), Κουτσούκης (79΄Γύλος), Πυλούδης, Μαρασλής

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Δημήτρης Μηλίκας

(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς έγγραφη άδεια )