Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους οι ακαδημίες του Αθλητικού Ομίλου Ορεστιάδας

Συντάκτης Νewsroom 16 Δεκεμβρίου, 2014 11:33

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους οι ακαδημίες  του Αθλητικού Ομίλου Ορεστιάδας

Με νίκες συνέχισε την πορεία του ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας στα πρωταθλήματα κορασίδων και παγκορασίδων, την Κυριακή 14-12-2014, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 και 3-1 αντίστοιχα, της Θύελλας Φερρών. Στον αγώνα των παγκορασίδων, η ομάδα της Ορεστιάδας ξεκίνησε μουδιασμένα και έχασε το πρώτο σετ με 25-21 ενώ το ντέρμπι συνεχίστηκε και στο δεύτερο, όπου ο Α.Ο.Ο. έκανε το 1-1 κερδίζοντας 28-26. Από εκεί και πέρα τα πράγματα ήταν πιο εύκολα για την ομάδα της Ορεστιάδας, καθώς με ανεβασμένη ψυχολογία και απόδοση κέρδισε τα δύο επόμενα σετ με 25-9 και 25-11, παίρνοντας τη νίκη με 3-1.

Ο αγώνας των κορασίδων ήταν ευκολότερος για τον Α.Ο.Ο., ο οποίος επέβαλε από το πρώτο λεπτό τον ρυθμό του κερδίζοντας άνετα το πρώτο σετ με 25-8. Η Θύελλα πίεσε για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε, χάνοντας και το δεύτερο σετ, με 25-21. Η Ορεστιάδα δεν κατέβασε ταχύτητα και πήρε τη νίκη με 3-0 κερδίζοντας και το τρίτο σετ, με 25-18. Υπενθυμίζουμε ότι στους αγώνες των τμημάτων υποδομής, ο νικητής παίρνει 2 πόντους και ο χαμένος 1, ανεξάρτητα από τα κερδισμένα σετ.

Για τον Α.Ο.Ο. στον αγώνα των παγκορασίδων αγωνίστηκαν οι: Μπουντακίδου Φ. (α), Μούσμουλα Ζ., Χρηστίδου Σ., Σταφυλλαράκη Α., Τονίδου Ε., Μπαμπαναράκη Ι., Κεμανετζή Α., Φράγκου Χ., Αθανάσογλου Α., Κεμαλή Α.

Για τον Α.Ο.Ο. στον αγώνα των κορασίδων αγωνίστηκαν οι: Πασαλίδου Μ. (α), Δεβετζή Ξ., Μπουντακίδου Φ., Μούσμουλα Ζ., Τονίδου Ε., Φράγκου Χ., Μπιδέκα Α., Κυρτσοπούλου Α., Σαρδάνη Α., Σούκου Γ., Τσιακιρίδου Χ., Γκιργκένη Ε.

Προπονητές τμημάτων Α.Ο.Ο.: Κεμανετζής Στέλιος, Κιουτσούκης Ανδρέας.