Κύπελλο Ελλάδας: Αποτελέσματα Α’ Φάσης, βαριά ήττα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας Αύγουστος 26, 2019 08:09

Κύπελλο Ελλάδας: Αποτελέσματα Α’ Φάσης, βαριά ήττα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Με βαριά ήττα ξεκίνησε αλλά και ολοκληρώθηκε την ίδια ημέρα το Κύπελλο Ελλάδας για τον εκπρόσωπο της ΕΠΣ Έβρου Εθνικό Αλεξανδρούπολης!

Ήττα με το βαρύ 0-7 ήταν το αποτέλεσμα του παιχνιδιού της 1ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Εθνικό Αλεξανδρούπολης (Κυπελλούχο ΕΠΣ Έβρου) και τον φιλοξενούμενο Αετό Ορφανού (Κυπελλούχο ΕΠΣ Καβάλας)  που διεξήχθη χθες στο “Μαρίνος Δαστερίδης”. Οι Μπλε της Αλεξανδρούπολης δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να κοντράρουν τον αντίπαλο τους και έδειξαν σημαντικές αδυναμίες στο πρώτο παιχνίδι της χρονιάς , η νεανική ομάδα που θα αγωνιστεί φέτος στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου είναι εντελώς ανανεωμένη σε σχέση με την περσινή χρονιά και από ότι έδειξε κόντρα στον Αετό Ορφανού (ομάδα Γ΄Εθνικής) χρειάζεται πολύ δουλειά για να σταθεί στα πόδια της! Για να ολοκληρωθεί η 1η Φάση απομένουν ακόμα  δύο ματς που θα γίνουν την Τετάρτη, ενώ η κλήρωση της επόμενης φάση όπου μπαίνουν οι ομάδες της Football League θα γίνει αύριο Τρίτη στις 11:00.

 

Δείτε τα αποτελέσματα αναλυτικά (με μαύρο οι ομάδες που προκρίθηκαν):
1η Ζώνη
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου (Θράκης) – *Πανδραμαϊκός (Δράμας)   0-3α.α.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης (Έβρου)- *Αετός Ορφανού (Καβάλας) 0-7 
*Πανσερραϊκός (Σερρών)– Ορφέας Ξάνθης (Ξάνθης) (1-1 κ.δ – 2-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ) 4-3 ΠΕΝΑΛΤΙ

2η Ζώνη
ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (Κιλκίς) – *ΑΕ Καρίτσας (Πιερίας) 0-4
*Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης) – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας (Καστοριάς) (2-2 κ.δ) 3-2 ΠΑΡΑΤΑΣΗ 
Εδεσσαϊκός (Πέλλας) – *Θερμαϊκός Θέρμης (Μακεδονίας) 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

3η Ζώνη
*Τηλυκράτης (Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΑΟ Σελλάνων (Καρδίτσας) 3-1
*Θιναλιακός (Κέρκυρας) – Ποταμιά (Ευρυτανίας) 2-1
*Ελασσόνα (Λάρισας) – Σούλι Παραμυθιάς (Θεσπρωτίας) (0-0 κ.δ) 4-2 ΠΕΝΑΛΤΙ
*Αταλάντη (Φθιώτιδας) – Μετέωρα (Τρικάλων) 2-0

4η Ζώνη
Παλληξουριακός (Κεφαλληνίας/Ιθάκης) – *Ξενοφών Κρεστενών (Ηλείας) 0-1 
*Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας) – Όμηρος Νεοχωρίου (Αιτωλοακαρνανίας) 3-0 
Δόξα ΑΟ (Άρτας) – Ζάκυνθος ΑΠΣ (Ζακύνθου) (Τετάρτη 28/8)
Καλαμάτα (Μεσσηνίας) – Ατρόμητος Πατρών (Αχαΐας) ΑΝΑΒΟΛΗ

5η Ζώνη
*ΠΣ “Η Σπάρτη” (Λακωνίας) – Ατρόμητος Αγ. Γεωργίου (Χίου) 2-0 
*Κόρινθος ΠΑΣ (Κορινθίας) – Λεωνίδιο (Αρκαδίας) 2-0
ΑΟ Υπάτου (Βοιωτίας)- Παναργειακός (Αργολίδας) (Τετάρτη 28/8-17:00)
Πανσαμιακός Βαθύλλου (Σάμου) – Αιολικός (Λέσβου) ΑΝΑΒΟΛΗ

6η Ζώνη
Νέα Αρτάκη (Ευβοίας) – *Εθνικός (Πειραιά) (2-2 κ.δ) 2-3 ΠΕΝΑΛΤΙ 
*Επισκοπή (Ρεθύμνου) – Ατσαλένιος (Ηρακλείου) 1-0
Αχαρναϊκός (Αν. Αττικής) – *ΣΥΝΚΑ ΑΕΕΚ (Χανίων) 0-3
Πανθηραϊκός (Κυκλάδων) – Ηλυσιακός (Αθηνών) (Τετάρτη 28/8-17:00)


Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας Αύγουστος 26, 2019 08:09

Συνεντεύξεις

NALMPANTIS200

Ράδιο Έβρος TV