Ηρακλής Σαγήνης – Ομόνοια Φυλακίου.

Συντάκτης Νewsroom 30 Νοεμβρίου, 2014 15:51

Εύκολο απόγευμα πέρασε ο Ηρακλής Σαγήνης στο Χειμώνιο (το γήπεδο της Σαγήνης ήταν ακατάλληλο για την διεξαγωγή του παιχνιδιού λόγω τον βροχοπτώσεων  και ο αγώνας διεξήχθη στο Χειμώνιο) όπου υποδέχθηκε σήμερα την Ομόνοια Φυλακίου .Ο Ηρακλής μετά από ένα αρχικά μουδιασμένο ξεκίνημα ξέσπασε μετά το 20΄ λεπτό του πρώτου ημιχρόνου οπού σε ένα δαιμονισμένο 25λεπτό κατάφερε να σκοράρει πέντε τέρματα και να δώσει διαδικαστικό χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο!Με τον Ναστούλη να κάνει αλλαγές και να ξεκουράζει παίκτες η Ομόνοια βρήκε κάποια πατήματα στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς όμως να καταφέρει να πετύχει ούτε το γκολ της τιμής.Από τους τυπικά γηπεδούχους ξεχώρισαν οι Γκιρτζιμάνης(χατ τρικ),Παπαγιαννίδης Αν. (2 γκολ,1 ασίστ),Κυλιτζίδης (2 ασίστ) ενώ από την Ομόνοια προσπάθησαν όλοι χωρίς κάποιος να καταφέρει να δώσει κάτι ουσιαστικό!Χωρίς προβλήματα κύλησε το παιχνίδι για τον διαιτητή της αναμέτρησης Κεσσούδη  και τους βοηθούς του Τσίκα και Τσομπανίδη.Αναλυτικά:

11΄ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Χατζηιωαννίδη διώχνει ο Ζαχαρίδης σε κόρνερ.

12΄ Σουτ του Κιουτσίκη από το ύψος της γραμμής της μεγάλης περιοχής μπλοκάρει ο Ζαχαρίδης .

14΄Σουτ του Γκιρτζιμάνη από το ύψος της γραμμής  της μεγάλης περιοχής και δεξιά εκτινάσσεται και αποκρούει ο Μπουρμάς η μπάλα πάει στον Παπαγιαννίδη Αν.αριστερά μέσα στην περιοχή ο οποίος κάνει αμέσως το σουτ και πάλι όχι από τον Μπουρμά!

20΄ΓΚΟΛ!!! 1-0 Ο Κυλιτζίδης βγάζει την μπαλιά στην πλάτης της άμυνας ο Γκιρτζιμάνης κάνει την κούρσα και προλαβαίνει τον Μπουρμά , πλασάρει ιδανικά ανοίγοντάς το σκορ.

22΄Ωραία μακρινή  μπαλιά του Αποστολόπουλου στον Παπαγιαννίδη Αν. που κάνει την κίνηση και προλαβαίνει τον Μπουρμά αλλά το πλασέ του περνάει μόλις δεξιά από το τέρμα.

30΄ΓΚΟΛ!!! 2-0 Αδράνεια της άμυνας της Ομονοιάς εκμεταλεύεται ο Γκιρτζιμάνης που βάζει πλάτη τον προσωπικό του αντίπαλο γυρνάει στο ύψος του πέναλτι και κεραυνοβολεί τον Μπουρμά διπλασιάζοντας  τα προσωπικά του τέρματα  αλλά και  της ομάδας του!

32΄ΓΚΟΛ!!! 3-0 Σέντρα του Κυλιτζίδη στο δεύτερο δοκάρι  εύκολα ο  Παπαγιαννίδης Αν. σκοράρει με πλασέ.

38΄ΓΚΟΛ!!! 4-0 Σόλο του Παπαγιαννίδη Αν. από αριστερά περνάει τον προσωπικό του αντίπαλο μπαίνει στην περιοχή και με δυνατό διαγώνιο σουτ γράφει το 4-0 .

40΄Διπλή ευκαιρία για τον Ηρακλή Σαγήνης σέντρα κάνει ο Παπαγιαννίδης Αν. από αριστερά πρώτο σουτ ο Αποστολόπουλος μέσα από την περιοχή η μπάλα στο δοκάρι, στην συνέχεια της φάσης ο Γκιρτζιμάνης κάνει το σουτ που βρίσκει στην άμυνα της Ομόνοιας και απομακρύνεται.

43΄ ΓΚΟΛ!!!  5-0 Ωραία μπαλιά του Κυλιτζίδη αριστερά στον Παπαγιαννίδη Αν. Β που κάνει ωραία κίνηση και  σέντρα στον Γκιρτζιμάνη που σκοράρει εύκολα από κοντά  κάνοντας χατ τρικ(τέσσερα γκολ σε 13 λεπτά για τον Ηρακλή Σαγήνης).

47΄Κάθετη του Κυλιτζίδη  στον Γκιρτζιμάνη  ο οποίος βγαίνει  αφύλακτος στο  τετ α τετ αλλά το πλασέ του όχι καλό μπλοκάρει ο Μπουρμάς.

48΄Ο Κιουτσίκης κάνει το σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Ζαχαρίδη.

58΄Πιάνει την κεφαλιά υπό πίεση ο Ραδιόγλου στο ύψος του πέναλτι η μπάλα περνάει άουτ πάνω από τα δοκάρια του Ζαχαρίδη.

82΄Σουτ του Κιουτσίκη έξω από την περιοχή η μπάλα και πάλι πάνω από τα δοκάρια του Ζαχαρίδη.

84΄Δυνατό σουτ στην κίνηση  δοκιμάζει από μακριά ο Μανωλίδης η μπάλα περνάει λίγα μέτρα άουτ.

85΄Κάθετη μπαλιά του Σουσαμτσίδη στον Κιουτσίκη που από το ύψος του πέναλτι κάνει το πλασέ η μπάλα μόλις άουτ.

Ηρακλής Σαγήνης(Ναστούλης):Ζαχαρίδης, Αποστολόπουλος (55΄Δέδογλου), Παπαγιαννίδης Β., Τσομπανίδης (80΄Χρυσάφης), Θεοδωρίδης, Κυλιτζίδης (62΄Πασχαλίδης), Τσολακίδης, Παπαγιαννίδης Αν.,Χρηστίδης Γ.,Κασάπης,Γκιρτζιμάνης

Ομόνοια Φυλακίου(Μπουρμάς):Μπουρμάς, Γκοστίδης, Χατζόπουλος(29΄Γιανογλίδης), Σούτογλου, Γογότσης, Χατζηιωαννίδης, Μανωλίδης, Κιουτσίκης, Ραδιόγλου, Σουσαμτσίδης, Κιουτσίνης (72 Τσιαμπάζης)

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Δημήτρης Μηλίκας

(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς έγγραφη άδεια )