Ημιτελικός Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου :Α.Ο.Νεοχωρίου – Ορέστης Ορεστιάδας

Συντάκτης Νewsroom 25 Φεβρουαρίου, 2015 19:32

Στον ημιτελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Έβρου (η όπως συνηθίζεται να λέγεται στον τελικό του Βορείου Έβρου) ένα παιχνίδι με πολύ ένταση και δύναμη σήμερα στο Νεοχώρι , ο Α.Ο.Νεοχωρίου κατάφερε να πάρει την πρόκριση κόντρα στον Ορέστη Ορεστιάδας.Παρότι ο Α.Ο.Νεοχωρίου έμεινε πίσω στο σκορ στο 14΄λεπτό όταν ο Μπακιρτζής άνοιξε το σκορ (0-1)κατάφερε να αλλάξει το εις βάρος του αποτέλεσμα  ισοφαρίζοντας γρήγορα με εκτέλεση πέναλτι του στο 18΄ και με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου  51΄ πήρε την σπουδαία νίκη πρόκριση για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας!MVP του παιχνιδιού ο σκόρερ των δύο τερμάτων της ομάδας του Λόλακας  ο οποίος  πανηγύρισε με ιδιαίτερο τρόπο και στα δύο  στο πρώτο  με τον χαρακτηριστικό πανηγυρισμό του Cristiano Ronaldo και στο δεύτερο βγάζοντας selfie με παλαίμαχο άσσο της ομάδας!Παράπονα άκουσε ο διαιτητής της αναμέτρησης κ.Σουβαράς από τους ανθρώπους του Ορέστη ενώ είχε βοηθούς του Κεσούδη και Σουμάκα.Αναλυτικά:

13΄ΓΚΟΛ!!! 0-1 Πάσα του Παπαθανασίου στον Παπαζήση ο οποίος κάνει ωραία κάθετη στον Μπακιρτζή αυτός  κάνει την κίνηση μέσα στην περιοχή και στο τετ α τετ με τον Σαμουρίδη δεν αστοχεί και με  πλασέ ανοίγει το σκορ.

18΄ΓΚΟΛ!!! 1-1 Ο Λόλακας από αριστερά κάνει το σουτ η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Χατζημιχάλη Αρ. ο οποίος είναι μέσα στην περιοχή  ,πέναλτι σφυρίζει ο διαιτητής του αγώνα κύριος Σουβαράς.Το εκτελεί εύστοχα ο Λόλακας και φέρνει το ματς στα ίσια.

28΄Ωραία κούρσα του Θεμελή (με την μπάλα στα πόδια) δεξιά όπως επιτίθεται ο Α.Ο.Νεοχωρίου κάνει και την σέντρα για τον  Ντάκη ο οποίος κάνει το σουτ αφύλακτος μέσα από την περιοχή  αποκρούει ο Οτέμπερης η μπάλα πάει αριστερά στον Λόλακα που κάνει και αυτός με την σειρά του διαγώνιο  σουτ (όχι γεμάτο) αποκρούει και πάλι ο Οτέμπερης.

45΄Στα πρώτα δευτερόλεπτα του δεύτερου ημιχρόνου απειλεί και πάλι ο Α.Ο.Νεοχωρίου όταν ο Θεμελής βγάζει διαγώνια δεξιά με πάσα τετ α τετ τον Ρουσσίδη Αθ. το πλασέ όμως που επιχειρεί αυτός περνάει άουτ.

51΄ΓΚΟΛ!!! 2-1 Εκτέλεση φάουλ του Κιολέ από δεξιά όπως επιτίθεται ο Α.Ο.Νεοχωρίου βρίσκει τον Λόλακα στο δεύτερο δοκάρι κοντά στην μικρή περιοχή αυτός πιάνει την κεφαλιά που στέλνει με φάλτσο την μπάλα στα δίχτυα του Οτέμπερη.

66΄Κόρνερ εκτελεί ο Παπαζήσης ο Δήμου πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα όμως περνάει λίγα μέτρα άουτ.

81΄Μετά από εκτέλεση πλάγιου άουτ ο Δήμου ανεβαίνει αφύλακτος προς την περιοχή του Α.Ο.Νεοχωρίου κάνει και την πάσα στον Καδόπουλο ο οποίος από διαγώνια θέση αριστερά κάνει δυνατό σουτ αποκρούει ο Σαμουρίδης με την μπάλα να επιστρέφει στον ίδιο που ξανακάνει σουτ και πάλι αποκρούει ο Σαμουρίδης.

Α.Ο.Νεοχωρίου(Κυριαλάνης):Σαμουρίδης , Βουζιανάς (94΄Μαλτούδης) , Κιτσικούδης , Κατσάνος , Ρουσσίδης Θ. , Κουσουλός , Θεμελής (75΄Γκεργκίδης) , Ντάκης (89΄Μελεξετιάν) , Λόλακας , Κιολές , Ρουσσίδης Αθ.

Ορέστης Ορεστιάδας(Λυμπερίδης):Οτέμπερης , Καπουκράνης , Καδόπουλος , Χατζημιχάλης Κ. (45΄Δήμου) , Χατζημιχάλης Αρ. , Γιώντης , Αλεξακούδης , Παπαζήσης (74΄Βλασίδης) , Μπακιρτζής , Παπαθανασίου , Παγωνίδης (61΄Νένογλου)

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Δημήτρης Μηλίκας
(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς έγγραφη άδεια )