Εκτέλεση πέναλτι με πάσα αλά Κρόιφ – Μέσι από την Α.Ε.Διδυμοτείχου

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 16 Οκτωβρίου, 2016 22:03

Εκτέλεση πέναλτι με πάσα αλά Κρόιφ – Μέσι  από την Α.Ε.Διδυμοτείχου

Ένα σίγουρα πρωτότυπο  γκολ πέτυχαν οι παίκτες της Α.Ε.Διδυμοτείχου στην Βύσσα !

Με το σκορ να είναι είναι ήδη στο 0-5  στο 47΄λεπτό του αγώνα Ακρίτας Νέας Βύσσας – Α.Ε.Διδυμοτείχου οι φιλοξενούμενοι σκέφτηκαν να φέρουν λίγο αέρα ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου  στην Α΄Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου . Η ιδέα ήταν του Σέργιου Αγγελακάκη ο οποίος από την ανάπαυλα του  ημιχρόνου είχε συνεννοηθεί για την εκτέλεση αλά Κρόιφ (ή αν θέλετε αλά Μέσι – Σουάρες με το πιο πρόσφατο παράδειγμα από παρόμοια εκτέλεση σε αγώνα  της  Μπαρτσελόνα ) με τον αρχηγό της ομάδας Χρήστο Γιαννόπουλο,  έτσι όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή που του έγινε μέσα στην περιοχή του Ακρίτα  από τον Αραμπατζή  εκτέλεσε με πάσα για τον Γιαννόπουλο που του επέστρεψε την μπάλα   για να σκοράρει σε κενή εστία με τους θεατές στο Γήπεδο της Βύσσας να μένουν όπως είναι λογικό  με το στόμα ανοικτό !

47΄GOAL 0-6!!! Ο Αραμπατζής ανατρέπει τον Αγγελακάκη  μέσα στην περιοχή .Ο παίκτης της Α.Ε.Διδυμοτείχου   το εκτελεί με πάσα σε στυλ  Κρόιφ ή αν θέλετε Μέσι (το πιο πρόσφατο παράδειγμα)  !!! για τον Γιαννόπουλο που του επιστρέφει την μπάλα  και στην κενή εστία ο πρώτος σκοράρει !