Γ΄Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογία (20η Αγωνιστική)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 24 Φεβρουαρίου, 2019 21:42

Ήττα για τον Εθνικό κόντρα στο Οφρύνιο. Δείτε τα αποτελέσματα και την βαθμολογία μετά το πέρας της 20ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου στην Γ΄Εθνική!

Εκτός έδρας ήττα για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης κόντρα στον Αετό Ορφανού επιφύλασσε  χθες η 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής που ολοκληρώθηκε σήμερα, οι μπλε που πλέον έχουν απολέσει τις ελπίδες της παραμονής πήγαν με 13αδα στο παιχνίδι (με τους αναπληρωματικούς τερματοφύλακες να αγωνίζονται μέσα) και δέχθηκαν πέντε τέρματα πριν καλά καλά ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο , στο δεύτερο ημίχρονο ο Μαρασλής σκόραρε το γκολ της τιμής! Ο πρωτοπόρος Νέστος Χρυσούπολης υπέστη την πρώτη του ήττα για φέτος από τον Άρη Αβάτου με την δεύτερη Καβάλα που συνέτριψε τον ΠΑΟΚ Κοσμίου με 7-0 να πλησιάζει στο -1 την κορυφή! Δείτε συνοπτικά τα αποτελέσματα και την βαθμολογία:

Αποτελέσματα:
Αετός Ορφανού – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-1 (Βουζουλίδης 11′, Δουμάνης 15′ , Μουδούρογλου 20′ ,42΄Καραγιαννίδης 29′ , Μαρασλής 77′)
Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – ΑΕ Καλαμπακίου 1-0 (14′ Προβατίδης )
Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης 1-0 (10′ Κρασώνης)
Κεραυνός Πέρνης – Ορφέας Ξάνθης 0-1 (27′ Ξαντινίδης)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ασπίδα Ξάνθης 1-3 (55′ Ευσταθιάδης – 28′ πεν. Χριστοφορίδης, 72′ Κυριαζίδης, 86′ Ρ. Σαββόγλου)
Καβάλα – ΠΑΟΚ Κοσμίου 7-0 (1′ Κέρθι, 22′, 35′ Μαρκόπουλος, 40′ Τσουτσης, 45′ Ζερης, 82′ Βαλαβανόπουλος, 88′ Λίτσκας)