Γ΄Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογία (17ης Αγωνιστικής)

Συντάκτης Νewsroom 20 Δεκεμβρίου, 2015 19:06

Πάλι  εντος έδρας ισοπαλία για τον Εθνικό ,βαριά ήττα για τον Έβρο στο Χαριλάου!

Γράφει  ο Δημήτρης Μηλίκας:

Στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του Α΄ομίλου της Γ΄Εθνικής τα αποτελέσματα για ακόμα μια φορά δεν ήταν καλά για τις ομάδες του νομού!Βαριά ήττα ήταν το αποτέλεσμα του παιχνιδιού του Έβρου Σουφλίου με τον Άρη στο Χαριλάου .Οι γηπεδούχοι ήταν σε όλο το διάστημα του αγώνα καλύτεροι  με τον Κόκε να ανοίγει τον χορό των γκολ νωρίς και το σκορ στο ημίχρονο να είναι 3-0  έτσι ο Έβρος δεν απείλησε και δεν πήρε κάτι από το παιχνίδι μένοντας στον πάτο της βαθμολογίας!Από την άλλη ο Εθνικός δεν κατάφερε και πάλι να πάρει νίκη στο Φώτης Κοσμάς καθώς έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στην Καλαμαριά  νωρίς ! Η αποβολή παίκτη της Καλαμαριάς έδωσε την ευκαιριά στους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν το παιχνίδι αλλά παρά την συνεχή πίεση των μπλέ (στα τριάντα και πλέον λεπτά που έπαιζαν με παίκτη παραπάνω) η νίκη για ακόμα μια φορά δεν ήρθε!