ΕΠΣ Εβρου: Α.Ε.Διδυμοτείχου- Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου

Συντάκτης Νewsroom 4 Απριλίου, 2015 21:08

Στην αυλαία των play off για την ανάδειξη του πρωταθλητή της Α΄κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου, η Α.Ε.Διδυμοτείχου υποδέχτηκε στην έδρα της την Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου .Οι συνθήκες ευνοϊκές για την διεξαγωγή παιχνιδιού (μετά από πολύ καιρό) παρόλα αυτά από το παιχνίδι έλειπαν οι πολλές ευκαιρίες ,καθώς οι δύο ομάδες αυτοεξουδετερώθηκαν , με τα περισσότερα λεπτά να γίνεται παιχνίδι κέντρου.Η Α.Ε.Διδυμοτείχου είχε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα την ισχνή υπεροχή και ευτύχησε  να σκοράρει δύο τέρματα με τον Γιαννόπουλο (ΜVP) στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου (43΄) αλλά και  λίγο πριν συμπληρωθεί μια ώρα στο παιχνίδι (58΄)  ενώ μέχρι εκείνο το σημείο η Ένωση δεν είχε απειλήσει την εστία του Δουλούδη.Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η ομάδα του Βουρδόγλου προσπάθησε να πιέσει κάνοντας δύο ευκαιρίες(Κυριζάκης 80΄, Μαλτέζος 90΄) αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι .Άριστος ο κ.Βασιλόπουλος και οι βοηθοί του Σαββούδης και Κεσσούδης.Αναλυτικά:

12΄Κόρνερ του Θεμελάκη από δεξιά ο Μαργαρίτης από το ύψος της γραμμής της μικρής περιοχής της Ένωσης πιάνει την κεφαλιά η μπάλα όμως περνάει πάνω από τα δοκάρια του Κώτσιου.

15΄Ο Ιντζές μπαίνει με προϋποθέσεις στην μεγάλη περιοχή της Ένωσης ,αφήνει για τον Γκατσιούδη που κάνει το σουτ που περνάει μόλις άουτ.

43΄ΓΚΟΛ!!! 1-0 Κεφαλιά πάσα του Γιαννόπουλου (μετά από κόρνερ)στον Γκαϊδατζή που κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Κώτσιος ,βάζει την προβολή ο Γιαννόπουλος από κοντά και ανοίγει το σκορ.

58΄ΓΚΟΛ!!! 2-0 Μεγάλη μπαλιά του Τζανετάκου από την άμυνα της Α.Ε.Διδυμοτείχου δεν καταφέρνουν να διώξουν οι παίκτες της Ένωσης με τον Γιαννόπουλο να μην συγχωρεί και με διαγώνιο σουτ να σκοράρει διπλασιάζοντας τόσο τα προσωπικά του γκολ όσο  και της ομάδας του.

67΄Γέμισμα του Μπίτσου από δεξιά ο Κυριζάκης από κοντά για λίγο δεν βρίσκει την μπάλα αποκρούουν οι παίκτες της άμυνας της Α.Ε.Διδυμοτείχου σε κόρνερ.

75΄Σουτ του Γιαννόπουλου αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια της εστίας της Ένωσης .

80΄Σουτ του Κυριζάκη μέσα από την περιοχή και δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα του  αποκρούει ο Δουλούδης.

90΄Ωραία κίνηση του Μαλτέζου μέσα στην περιοχή της Α.Ε.Διδυμοτείχου κάνει και το σουτ αποκρούει ο Δουλούδης.

Τελικό Σκορ: Α.Ε.Διδυμοτείχου – Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου  2-0

Α.Ε.Διδυμοτείχου(Μαυράκης):Δουλούδης, Τσιτσκάρης, Παπούδης, Μαργαρίτης(80΄Τερτσούδης), Τζανετάκος, Μεμούρης, Θεμελάκης, Γκατζιούδης(69΄Παυλίδης), Γκαϊδατζής, Γιαννόπουλος, Ιντζές(Κοΰρτ)

Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου(Βουρδόγλου):Κώτσιου(65΄Καρβουνίδης), Δουρουγιδένης, Φραγγουλίδης, Σίσκος, Δουμπουλάκης, Μωραΐτης(55΄Μπίτσος), Κυριζάκης, Καβατζικιώτης, Καπανίκας(45΄Τερζής), Παναγιωτόπουλος, Μαλτέζος

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Δημήτρης Μηλίκας

(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς έγγραφη άδεια )