ΕΠΣ Έβρου: Το πρόγραμμα της Α΄Φάσης του Κυπέλλου
Διεξήχθησαν σήμερα στο Ξενοδοχείο Κουκούλι στο Σουφλί οι κληρώσεις των διοργανώσεων της ΕΠΣ Έβρου, στο Κύπελλο και την Α΄Φάση του που θα κάνει πρεμιέρα στις 7/9 και θα ολοκληρωθεί στις 22/9 θα συμμετέχουν 38 ομάδες χωρισμένες σε 13 ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια.
Ομάδες από την Α΄Κατηγορία & Γ’ Εθνική: Ένωση Αλεξανδρούπολης, Ορέστης Ορεστιάδας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ιπποκράτης,Έβρος Σουφλίου, Α.Ε.Διδυμοτείχου, Θράκη Φερών, Άρδας Καστανεών, ΑΕΚ Έβρου, Ορφέας Σοφικού, Α.Ο.Νεοχωρίου, Α.Ο.Μαΐστρου, Ένωση Οινόης.
Ομάδες από την Β΄Κατηγορία: Ατρόμητος Άβαντα, Α.Ο.Ποντιακός, Α.Σ.Πέπλου, Α.Ε.Ν. Χιλής, Νίκη Απαλού, Α.Ο.Δορίσκου, Α.Ο.Μάκρης, Ακρίτας Δαδιάς, Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ (σ.σ. Α.Ο.Αγνάντιας), Α.Ο.Αρίστεινου, Α.Ο.Καππαδοκών, , Φουρτούνα, Α.Ο.Μοναστηρακίου, Ακρίτας Νέας Βύσσας, Ατρόμητος Ασπρονερίου, Ακρίτας Ορμενίου, Δόξα Ελληνοχωρίου, Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς, Δόξα Δόξας, Δόξα Στέρνας, ΠΑΕ Ριζίων, Δόξα Ορεστιάδας, Ομόνοια Φυλακίου, Ασπίδα Θουρίου, Ηρακλής Σαγήνης.
Το πρόγραμμα της Α΄Φάσης αναλυτικά:
1ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Ακρίτας Νέας Βύσσας-Ασπίδα Θουρίου
Δεν Αγωνίζεται: Ορέστης Ορεστιάδας
2η Αγωνιστική: Ορέστης Ορεστιάδας-Ακρίτας Νέας Βύσσας
Δεν αγωνίζεται: Ασπίδα Θουρίου
3η Αγωνιστική: Ασπίδα Θουρίου-Ορέστης Ορεστιάδας
Δεν αγωνίζεται: Ακρίτας Νέας Βύσσας
2ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Ένωση Οινόης-Δόξα Στέρνας
Δεν αγωνίζεται: Δόξα Ορεστιάδας
2η Αγωνιστική: Δόξα Ορεστιάδας-Ένωση Οινόης
Δεν Αγωνίζεται: Δόξα Στέρνας
3η Αγωνιστική: Δόξα Στέρνας-Δόξα Ορεστιάδας
Δεν αγωνίζεται: Ένωση Οινόης
3ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Άρδας Καστανεών-ΠΑΕ Ριζίων
Δεν αγωνίζεται: Ακρίτας Ορμενίου
2η Αγωνιστική: Ακρίτας Ορμενίου- Άρδας Καστανεών
Δεν αγωνίζεται: ΠΑΕ Ριζίων
3η Αγωνιστική: ΠΑΕ Ριζίων-Ακρίτας Ορμενίου
Δεν αγωνίζεται: Άρδας Καστανεών
4ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Ορφέας Σοφικού-Δόξα Δόξας
Δεν αγωνίζεται: Ασπρονέρι
2η Αγωνιστική: Ατρόμητος Ασπρονερίου-Ορφέας Σοφικού
Δεν αγωνίζεται: Δόξα Δόξας
3η Αγωνιστική: Δόξα Δόξας-Ατρόμητος Ασπρονερίου
Δεν αγωνίζεται: Ορφέας Σοφικού
5ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική:Ηρακλής Σαγήνης-Α.Ο.Νεοχωρίου
Δεν αγωνίζεται: Ομόνοια Φυλακίου
2η Αγωνιστική: Ομόνοια Φυλακίου-Ηρακλής Σαγήνης
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Νεοχωρίου
3η Αγωνιστική: Α.Ο.Νεοχωρίου-Ομόνοια Φυλακίου
Δεν αγωνίζεται: Ηρακλής Σαγήνης
6ος Όμιλος:
2η Αγωνιστική: Α.Ε.Διδυμοτείχου- Δόξα Ελληνοχωρίου
7ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς-Ακρίτας Δαδιάς
Δεν αγωνίζεται: Έβρος Σουφλίου
2η Αγωνιστική: Έβρος Σουφλίου-Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς
Δεν αγωνίζεται: Ακρίτας Δαδιάς
3η Αγωνιστική: Ακρίτας Δαδιάς- Έβρος Σουφλίου
Δεν αγωνίζεται: Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς
8ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Α.Ε.Ν. Χιλής
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Μάκρης
2η Αγωνιστική: Α.Ο.Μάκρης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Δεν αγωνίζεται: Α.Ε.Ν. Χιλής
3η Αγωνιστική: Α.Ε.Ν. Χιλής-Α.Ο.Μάκρης
Δεν αγωνίζεται: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
9ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Α.Ο.Καππαδοκών- Ιπποκράτης
Δεν αγωνίζεται: Ατρόμητος Άβαντα
2η Αγωνιστική: Ατρόμητος Άβαντα-Α.Ο.Καππαδοκών
Δεν αγωνίζεται: Ιπποκράτης
3η Αγωνιστική: Ιπποκράτης-Ατρόμητος Άβαντα
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Καππαδοκών
10ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Α.Σ.Πέπλου-Α.Ο.Μοναστηρακίου
Δεν Αγωνίζεται: Θράκη Φερών
2η Αγωνιστική: Θράκη Φερών-Α.Σ.Πέπλου
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Μοναστηρακίου
3η Αγωνιστική: Α.Ο.Μοναστηρακίου-Θράκη Φερών
Δεν αγωνίζεται: Α.Σ.Πέπλου
11ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Α.Ο.Αρίστεινου-ΑΕΚ Έβρου
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Ποντιακός
2η Αγωνιστική: Α.Ο.Ποντιακός-Α.Ο.Αρίστεινου
Δεν αγωνίζεται: ΑΕΚ Έβρου
3η Αγωνιστική: ΑΕΚ Έβρου-Α.Ο.Ποντιακός
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Αρίστεινου
12ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Νίκη Απαλού-Α.Ο.Δορίσκου
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Μαΐστρου
2η Αγωνιστική: Α.Ο.Μαΐστρου-Νίκη Απαλού
Δεν αγωνίζεται: Α.Ο.Δορίσκου
3η Αγωνιστική: Α.Ο.Δορίσκου-Α.Ο.Μαΐστρου
Δεν αγωνίζεται: Νίκη Απαλού
13ος Όμιλος:
1η Αγωνιστική: Φουρτούνα-Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’
Δεν αγωνίζεται: Ένωση Αλεξανδρούπολης
2η Αγωνιστική: Ένωση Αλεξανδρούπολης- Φουρτούνα
Δεν αγωνίζεται: Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’
3η Αγωνιστική: Εθνικός Αλεξανδρούπολης Β’ – Ένωση Αλεξανδρούπολης
Δεν αγωνίζεται: Φουρτούνα