ΕΠΣ Έβρου : Οι βαθμολογικοί πίνακες σε Α’ και Β΄Κατηγορία

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας Μάρτιος 20, 2017 13:10

ΕΠΣ Έβρου : Οι βαθμολογικοί πίνακες σε Α’ και Β΄Κατηγορία

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας και η 16η του πρωταθλήματος της Β΄δείτε πως διαμορφώθηκαν οι βαθμολογικοί πίνακες.

Α΄Κατηγορία: Δύσκολες νίκες για τους πρωτοπόρους χωρίς μεταβολές η κορυφή !

1.Α.Ε. Διδυμοτείχου 47 (61-8)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
2.  Ορέστης Ορεστιάδας 45 (45-10)
3.Ένωση Άνθειας Αρίστεινου 38 (37-11)
4. Θράκη Φερών 25 (24-18)
5. Άρδας Καστανεών 24 (31-28)
6. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 23 (25-21)
7. Έβρος Σουφλίου 22 (18-21)
8. Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης 21 (25-22)
9. Α.Ο. Αλεξανδρούπολης  19 (22-30)
10. Α.Ο. Ποντιακός 18 (16-30)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
11. Ακρίτας Νέας Βύσσας 6 (5-64)
12. Ατρόμητος Ασπρονερίου 1 (10-54)

Αποτελέσματα:
Α.Ο.Ποντιακός-Ορέστης Ορεστιάδας 1-2
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Α.Ε.Διδυμοτείχου 1-2
Θράκη Φερών-Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου 0-0
Ατρόμητος Ασπρονερίου-Α.Ο.Αλεξανδρούπολης 0-2
Ιπποκράτης-Άρδας Καστανεών 0-0
Ακρίτας Νέας Βύσσας-Έβρος Σουφλίου 0-1

B’ Κατηγορία Βόρειος όμιλος: Ξεκάθαρο φαβορί για το πρωτάθλημα η ΠΑΕ Ριζίων!

1. ΠΑΕ Ριζίων 44 (41-14)
—————————-
2. Α.Ο.Νεοχωρίου 40 (53-14)
3. Ακρίτας Ορμενίου 30 (34-26)
4. ΠΑΕ Πενταλόφου 28 (21-14)
5. Θύελλα Κυπρίνου 25 (27-23)
6. Ένωση Οινόης 24 (24-16)
7. Ηρακλής Σαγήνης 21 (28-28)
8. Δόξα Στέρνας 19 (24-26)
9. Δόξα Ορεστιάδας 14 (25-35)
10.Ασπίδα Θουρίου 13 (15-21)
11.Ορφέας Δικαίων 7 (9-44)
12.Ομόνοια Φυλακίου 5 (13-54)

Β΄Κατηγορία Κεντρικός όμιλος: Με καρέ του Γιόντη επέστρεψε στις νίκες ο Ορφέας Σoφικού που  κυνηγάει  στον πόντο την Ένωση Λυκόφης-Κορνοφωλιάς !

1. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 38 (38-12)
——————————-
2. Ορφέας Σοφικού 37 (34-15)
3. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 34 (41-17)
4. Ακρίτας Δαδιάς 31 (36-19)
5. Δόξα Δόξας 29 (36-22)
6. Δόξα Ελληνοχωρίου 28 (27-20)
7. Α.Ε.Διδυμοτείχου Β’  24 (26-20)
8. A.Ο.Τυχερού 20 (31-28)
9. ΟΦΙ Ισαακίου 19 (28-30)
10.Πυρσός Σιδηρούς 8 (24-41)
11. Θύελλα Παλιουρίου 4 (13-62)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων -6 

Β΄Κατηγορία Νότιος όμιλος: Νίκη πρωτιάς για την  ΠΑΕ Νίψας κόντρα στον Α.Ο.Μαΐστρου  στο ντέρμπι κορυφής :

1. Π.Α.Ε. Νιψας 36 (40-2)
—————————–
2. Νίκη Απαλού 33 (38-16)
3. Α.Ο. Μαΐστρου 33 (37-21)
4. Ατρόμητος Άβαντα 30 (28-11)
5. Α.Ο. Μάκρης 28 (23-17)
6. Α.Ε. Νέας Χιλής 23 (29-34)
7. Α.Ο Αρίστεινου 21 (25-25)
8. ΑΕΚ Έβρου 20 (24-25)*
9. Α.Ο.Δορίσκου 16 (34-27)
10.Ασπίδα Βρυσούλας 14 (23-34)*
11.Α.Ο.Μοναστηρακίου 12 (14-37)
12.Α.Ο.Καππαδοκών 6 (10-32)*
13 Εθνικός Αλεξανδρούπολης Κ 20 2 (12-57)

Αποτελέσματα:

Σάββατο:
Α.Ο.Μάκρης – Κ20 Εθνικού Αλεξανδρούπολης  5-2
ΠΑΕ Νίψας – Α.Ο.Μαΐστρου 1-0
Ατρόμητος Άβαντα – Νίκη Απαλού 1-1
Ηρακλής Σαγήνης – Ορφέας Δικαίων  3-1
Ακρίτας Ορμενίου – ΠΑΕ Ριζίων 1-3
Ομόνοια Φυλακίου – Ένωση Οινόης 0-4
Ακρίτας Δαδιάς – Ένωση Κυανής/Ασβεστάδων 0-2
Ορφέας Σοφικού – Θύελλα Παλιουρίου 4-1
Ένωση Λυκόφης/Κορνοφωλιάς – Δόξα Δόξας  1-0

Κυριακή:
Δόξα Ελληνοχωρίου – Α.Ε.Διδυμοτείχου  Β’  1-1
Α.Ο.Αρίστεινου – Α.Ε.Νέας Χιλής 2-3
ΑΕΚ Έβρου – Α.Ο.Καππαδοκών 2-0
Α.Ο.Δορίσκου – Α.Ο.Μοναστηρακίου 4-1
Α.Ο.Νεοχωρίου – Ασπίδα Θουρίου 3-2
Δόξα Στέρνας – ΠΑΕ Πενταλόφου 2-0
Θύελλα Κυπρίνου – Δόξα Ορεστιάδας 2-2
ΟΦΙ Ισαακίου – A.Ο.Τυχερού 1-2


Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας Μάρτιος 20, 2017 13:10


praxisSkenterlis


Συνεντεύξεις



NALMPANTIS200

Ράδιο Έβρος TV

Ατζέντα

Μάρτιος 2017

Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
upart300

Πρωτοσέλιδα

Soul

Εγγραφείτε στο Newsletter