ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα και Βαθμολογία Α΄Κατηγορίας (Κυριακή)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 16 Δεκεμβρίου, 2018 18:04

Σήμερα διεξήχθησαν τρια παιχνίδια για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος “Σερκελίδου”της Α΄Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου και στα τρια είχαμε ισοπαλίες!

Στο ντέρμπι του Βορρά σαν να μην άλλαξε τίποτα ο Ορέστης και η Α.Ε.Διδυμοτείχου έπαιξαν ένα ανοικτό και γεμάτο από όλες τις απόψεις παιχνίδι με μπόλικο πάθος και πολλές ευκαιρίες,είχε δοκάρια , δύο πέναλτι το ένα χαμένο και το άλλο στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους , ένα πολύ όμορφο γκολ από τους φιλοξενούμενους και πολλά άλλα που θα διαβάσετε σε λίγο σε αναλυτικό ρεπορτάζ, τελικό σκορ 1-1 με σκόρερς τον Κουρτελέση στο 51′ και το Αβογιάν στο 94′. Στις Φέρες η Θράκη και ο Έβρος Σουφλίου έμειναν στο 0 και μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας σε με αποτέλεσμα να μην αλάξει κάτι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Τέλος στο Σοφικό ο Ποντιακός προηγήθηκε με γκολ από τα αποδυτήρια οι γηπεδούχοι το γύρισαν σε 2-1 με τα γκολ του Κιτσικούδη πριν από το ημίχρονο αλλά με ένα γκολ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου τελικά μοιράστηκαν και αυτοί από έναν βαθμό! Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με τον αυριανό αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΚ Έβρου και την Ένωση Άνθειας Αρίστεινου με το πρωτάθλημα να ξεκινά μετά από περίσσότερο από ένα μηνα λόγω της διακοπής των γιορτών αλλά και των αγώνων της επόμενης φάσης του Κυπέλλου που θα γίνουν στις 12-13 Ιανουαρίου και 19-20 (μισοί το πρώτο διήμερο και οι άλλοι μισοί το δεύτερο)   . Δείτε συνοπτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και τον βαθμολογικό πίνακα που προέκυψε από αυτά: