ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Α’ και Β’ Κατηγορίας (Σάββατο)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 15 Δεκεμβρίου, 2018 17:23

Άνοιξε η αυλαία στους τρεις ομίλους των πρωταθλημάτων της Α΄και Β΄Κατηγορίας “Σερκελίδου” της ΕΠΣ Έβρου. Δείτε τα αποτελέσματα

Με ένα παιχνίδι της Α΄Κατηγορίας και επτά παιχνίδια σε Νότιο και Βόρειο όμιλο της  Β΄Κατηγορίας άνοιξε η αυλαία της 10η αγωνιστικής των πρωταθλημάτων “Σερκελίδου” ΕΠΣ Έβρου ! Στην Α΄Κατηγορία ο Άρδας Καστανεών υποδέχθηκε τον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους στο πρώτο να φθάνουν το σκορ στο 3-0 αλλά τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο να καταφέρνουν να φέρουν το ματς στα ίσια για το τελικό 3-3. Στην Β΄Κατηγορία και τον Κυπρίνο η Ένωση Οινόης πήρε το διπλό με τα δύο γκολ του “αειθαλή” Σάκη Δόμπα την ίδια ώρα η Δόξα Ελληνοχωρίου επικρατούσε της Δόξας Στέρνας με την εύστοχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του δεξιοτέχνη Δημήτρη Δοϊνούδη από μακρινή απόσταση ενώ  για τους φιλοξενούμενους αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι ο Καράς λίγο πριν ολοκληρωθεί το παιχνίδι ! Στα επτά παιχνίδια της ημέρας για την Β’  σημειώθηκαν συνολικά 27 γκολ! Δείτε τα αποτελέσματα συνοπτικά: