ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Α΄Κατηγορίας (Σάββατο)

Συντάκτης Νewsroom 2 Μαρτίου, 2019 18:06

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α΄Κατηγορίας “Σερκελίδου” της ΕΠΣ Έβρου. Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων που άνοιξαν την αυλαία της 14η Αγωνιστικής.

Με τα σημερινά δύο παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος “Σερκελίδου” της Α΄Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου, Στην Δραγάνα ο Ιπποκράτης κέρδισε την Α.Ε.Κ Έβρου με σκορ  3-1 παρότι οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ με τον Πεκιαρίδη στο 25′ ,η  εύστοχη απευθείας εκτέλεση φάουλ του  Σταθάκη στο 40΄ έφερε το ματς στα ίσια και τα γκολ των Καλυμνιού στο 49′ και Πετρίδη 80΄έδωσαν την νίκη στους γηπεδούχους  ! Στις Καστανιές ο Άρδας υποδέχθηκε τον Ορφέα Σοφικού με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες και εδώ προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Κιτσικούδη στο  25′  οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παγώνιδη λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και κατάφεραν να προηγηθούν μερικά λεπτά μετά με την κεφαλιά του Καπετανίδη μετά από σουτ του Ντινούδη , όμως το γκολ του Συριτούδη που αγωνίσθηκε ως σέντερ φορ έγραψε το τελικό 2-2 στο 80′.

Ιπποκράτης – ΑΕΚ Έβρου 3-1
Άρδας Καστανεών – Ορφέας Σοφικού 2-2