ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Α΄Κατηγορίας (Σάββατο)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 17 Νοεμβρίου, 2018 17:01

Με τα δύο σημερινά παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος “Σερκελίδου” στην Α΄Κατηγορία της ΕΠΣ Έβρου .

Ο Έβρος Σουφλίου υποδέχθηκε στο “Δημήτρης Μπακιρτζής” τον Ορφέα Σοφικού και η Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου στην Άνθεια τον Άρδα Καστανεών! Στο πρώτο παιχνίδι οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη με τον Γιαννόπουλο να ανοίγει το σκορ λίγο πριν συμπληρωθούν τα πρώτα είκοσι λεπτά  με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και τον Παγωνίδη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του λίγο μετά την συμπλήρωση του ημίωρου ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσομπανούδης έγραψε το τελικό 3-0 παρότι ο Ορφέας πίεζε να μειώσει . Στο άλλο  παιχνίδι τα σπουδαία έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρδας άνοιξε το σκορ στο 75′ με τον Ντινούδη ( ο οποίος όμως λίγο αργότερα αποβλήθηκε) με την Ένωση να παίρνει την νίκη αφού ο Καπανίκας έφερε το ματς στα ίσια στο 85′ και ο Κωνσταντάκης έδωσε την νίκη στη ομάδα του με γκολ στο 93′!

Έβρος Σουφλίου – Ορφέας Σοφικού 3-0
Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου – Άρδας Καστανεών 2-1