ΕΠΣ Έβρου: Αποτελέσματα Α΄Κατηγορίας (Σάββατο)

Συντάκτης Νewsroom 16 Μαρτίου, 2019 18:05

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α΄Κατηγορίας “Σερκελίδου” της ΕΠΣ Έβρου. Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων που άνοιξαν την αυλαία της 15ης Αγωνιστικής.

Με τα σημερινά τρία παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος “Σερκελίδου” της Α΄Κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου. Στην Αλεξανδρούπολη η Α.Ε.Διδυμοτείχου προηγήθηκε κόντρα στην ΑΕΚ Έβρου με γκολ του Τσακλιώτη με την έναρξη του παιχνιδιού  (είχε και δοκάρι κατά την διάρκεια του) όπως και ο Ορέστης κόντρα στον Ποντιακό με σκόρερ τον Ανδρεάδη με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!!!) όμως οι μπλε του Μυλωνά “κατάφεραν” να σκοράρουν ακόμα ένα αυτογκόλ (τα μισά γκολ που έχει δεχθεί η ομάδα είναι από αυτογκόλ 4/8)  με τον Μπακογιάννη στο  65′  και χρειάστηκε το γκολ του Ιντζέ στο 83′ για να πάρουν την εντός έδρας νίκη κόντρα στον ουραγό Ποντιακό ενώ στις καθυστερήσεις και πάλι ο Μπακογιάννης έκανε το 3-1! Στο Νεοχώρι Α.Ο.Ν. και  Άρδας Καστανεών έμειναν στο 0 στο πρώτο ημίχρονο αλλά το γκολ του Ντινούδη 67′ έδωσε την νίκη στους φιλοξενούμενους!

ΑΕΚ Έβρου – Α.Ε.Διδυμοτείχου 0-1
Ορέστης Ορεστιάδας – Α.Ο.Ποντιακός 3-1
Α.Ο.Νεοχωρίου – Άρδας Καστανεών 0-1