Α.Ο.Ο:Επιστροφή με δύο νίκες και προετοιμασία για τον αγώνα απέναντι στο ΠΑΟΚ

Συντάκτης Νewsroom 27 Ιανουαρίου, 2014 10:06

Με δύο νίκες παρά το βεβαρημένο πρόγραμμα με τα απανωτά ματς επέστρεψε ο Α.Ο.Ο από τη Θεσσαλονίκη.Νίκη 3-0 στο πρωτάθλημα απέναντι στον Μακεδονικό ,νίκη 3-0 και στο κύπελλο απέναντι  στον Επίκουρο.

Αναλυτικά:

ΑΟΟ-Μακεδονικός 3-0

Οι παίκτες του Νίκου Αντωνιάδη δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους και επικράτησαν εύκολα με 0-3 σετ μέσα στο κλειστό της Νεάπολης.

Με την μικρή συμμετοχή των Βλασακίδη και Κεμανετζή μόνο στο πρώτο σετ προκειμένου να γίνει διατήρηση δυνάμεων για τα πολύ δυνατά παιχνίδια που ακολουθούν όπου η εμπειρία και η αποτελεσματικότητα των δύο θα κρίνουν την εξέλιξη των αγώνων.

Η ομάδα της Ορεστιάδας με τη νίκη αυτή έρχεται σε ισοβαθμία με την ΜΕΝΤ, την οποία αντιμετωπιζει το άλλο Σάββατο στην Ορεστιάδα. Πιο πριν όμως προηγείται το Κύπελλο Ελλάδος.

Τα σετ της αναμέτρησης: 13 – 25, 12 – 25, 18 – 25.

Μακεδονικός (Γεωργιάδης): Γκουβελόπουλος, Αλμαλής, Όσσας, Παυλίδης, Καψιμάλης, Παπαζαχαρίας/ Καλιντέρογλου (λ), Κτιστάκης, Τσιγγελίδης, Μπρέντας
Ορεστιάδα (Αντωνιάδης): Δημητρούδης, Βλασακίδης, Χουσίδης, Καρδαμανίδης, Μποζονίδης, Κεμανετζής/ Κωνσταντινίδης (λ), Διαμαντίδης, Προδρομίδης, Πεντίδης

ΑΟΟ-Επίκουρος 3-0

Η Ορεστιάδα επιβλήθηκε με 3-0 (25-18, 26-24, 25-19) επί του Επίκουρου μέσα στην Πολίχνη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και συμπλήρωσε το παζλ της φάσης των «16», όπου λαμβάνουν μέρος και οι ομάδες της Volley League.

Οι πράσινοι δυσκολεύθηκαν μόνο στο δεύτερο σετ απέναντι σε μια ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση, όπου θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ σε έναν νοκ άουτ αγώνα. Ο αγώνας αυτός έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 29/1 στις 19:00