Μοιράστηκαν τις εντυπώσεις όχι τους βαθμούς Α.Ε.Διδυμοτείχου και Αετός Ορφανού

Συντάκτης Σοφιανός Κανταρίδης 18 Οκτωβρίου, 2020 20:13

Η Α.Ε.Διδυμοτείχου υποδέχθηκε σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Διδυμοτείχου τον Αετό Ορφανού για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο με τους γηπεδούχους να έχουν έχει τρεις σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και να διαμαρτύρονται για μία κόκκινη που δεν δόθηκε στο δεύτερο. Στον αντίποδα ο Αετός Ορφανού είχε την κατοχή της μπάλας στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερος καταφέρνοντας να σκοράρει ένα τέρμα με τον Παυλίδη Ν. και να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα στις αποσκευές του.

Λεπτό προς λεπτό:
17′ Ο Βαρσαμίδης εκτελεί κόρνερ από τα αριστερά, βρίσκει τον Θάνο σε καλή θέση μέσα στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του εμπειρου αμυντικού της Α.Ε.Διδυμοτείχου δεν έχει στόχο με την μπάλα να περνάει πάνω από το δοκάρι άουτ.
25′ Ο Βαρσαμίδης εκτελεί κόρνερ με την μπάλα να καταλήγει στον Θάνο ο οποίος κάνει ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει σε κόρνερ.
38′ Ο Γιαννόπουλος βγάζει σέντρα από την δεξιά με τον Σαραντίδη να πιάνει την κεφαλιά στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ.
Ημίχρονο
52′ Ο Καραγιαννίδης δοκιμάζει το πόδι του έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα όμως καταλήγει άουτ.
54′ Ο Ουζούνογλου σουτάρει από μακριά η μπάλα καταλήγει και πάλι άουτ.
70′ Ο Τσιλόγλου κάνει ένα σουτ από μακριά ,μπλοκάρει ο Δουλούδης με δεύτερη προσπάθεια.
77′ ΓΚΟΛ!!! 0-1 Ο Παυλίδης Ν. μέσα στην περιοχή κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ νικώντας τον Δουλούδη που έκανε έξοδο, προσπαθεί να απομακρύνει ο Θάνος με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
94′ Ο Παντελίδης στην τελευταία φάση του αγώνα εκτελεί ένα φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα φεύγει άουτ.

Το στραγάλι:
Σε γενικές γραμμές η διαιτητική τριάδα με τον Κωστούλα (Άρτας) να διευθύνει και τους Γκιόση και Καρακασίδης (Θράκης) βοηθούς τα πήγε καλά εκτός από την φάση στο 65′ λεπτό όπου η ομάδα του Διδυμοτείχου διαμαρτύρεται δικαίως αφού ο Θεοδοσιάδης έσπρωξε έντονα εκτός φάσης τον Βαρσαμίδη με τον διαιτητή αντί να αποβάλει τον παίκτη των φιλοξενούμενων να δίνει από μια κίτρινη και στους δύο!

MVP:
Σημαντικότερος παίκτης της αναμέτρησης ο Ελέζη ο μεσοεπιθετικός των φιλοξενούμενων ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταλυτικός για την ομάδα του με τις περισσότερες σημαντικές φάσεις να περνάνε από τα πόδια του!
Τελικό σκορ: A.Ε Διδυμοτείχου – Αετός Ορφανού 0-1

Α.Ε. Διδυμοτείχου (Χρήστος Μαυράκης): Δουλούδης, Καραγιάννης(73′ Αλεξακίδης), Παντελίδης, Γκιντίδης, Θάνος(90′ Τοροσιάν), Βαρσαμίδης (87′ Αλεξακίδης) Παλουδής, Γκασίδης, Σαραντίδης, Ιντζές (73′ Κούλας)

Αετός Ορφανού (Δημήτρης Μαγκαφίνης): Παπαδόπουλος, Θεοδωσιάδης (64′ Τελίδης), Καπατζής, Μαγκαφίνης (64′ Σαλπιγκίδης), Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζη, Ουζούνογλου, Τσιλόγλου (80′ Γιανα), Μπαρέτας ( 90′ Μαγκαφίνης), Παυλίδης ( 90′ Αφεντουλίδης) .