Α.Ο.Νεοχωρίου – Ατρόμητος Ασπρονερίου

Συντάκτης Νewsroom 14 Φεβρουαρίου, 2015 22:05

Ένα εύκολο ματς για τον Α.Ο.Νεοχωρίου αποδείχθηκε το σημερινό στο οποίο υποδέχθηκε τον νεανικό στην σύνθεση του Ατρόμητο Ασπρονερίου.Η ομάδα του Α.Ο.Νεοχωρίου μπήκε από το πρώτο λεπτό του αγώνα δυνατά στο παιχνίδι  και στο 23΄ήδη είχε καθαρίσει την υπόθεση νίκη  (3-0) παρά τις πολλές αλλαγές με τις οποίες παρέταξε την ομάδα του ο Κυριαλάνης για να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του αλλά και να ξεκουράσει αυτούς που το χρειαζόταν !Στο δεύτερο ημίχρονο ο Α.Ο.Νεοχωρίου έκανε και άλλες αλλαγές και κατέβασε τον ρυθμό του με αποτέλεσμα ο Ατρόμητος να κάνει κάποιες ευκαιρίες και να καταφέρει να σημειώσει και το γκολ της τιμής με πέναλτι !Εύκολο από διαιτητικής πλευράς το παιχνίδι για τον Κεσσούδη που δεν χρειάστηκε πολλές φορές να επέμβει αλλά όσες φορές το έκανε ήταν άριστος ,κανένα πρόβλημα και για τους βοηθούς του  Νάνο και Τουντζιαράκη.Αναλυτικά:

ΓΚΟΛ!!! 1-0 Ο Ρουσσίδης Αθ, πιέζει τον Παπαδάκη( που  δεν μπλοκάρει και χάνει την μπάλα σε μια φαινομενικά εύκολη φάση) και κάνει την πάσα για τον Κιτσικούδη που αποφεύγει τους αμυντικούς και ανοίγει το σκορ με σουτ στην κενή εστία !

12΄ΓΚΟΛ!!! 2-0 Ο Ντάκης εκτελεί κόρνερ ο Μαλτούδης πιάνει το βολ πλανέ περίπου στο σημείο του πέναλτι η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του Πατσιώρα και καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Ατρομήτου.

23΄ΓΚΟΛ!!! 3-0 Ασταμάτητος ο Α.Ο.Νεοχωρίου κυριαρχώντας στο γήπεδο τελειώνει το ματς πριν καλά καλά συμπληρωθούν 25 λεπτά.Όταν ο Κιολές βγάζει ωραία κάθετη στον Ρουσσίδη Αθ. που περνάει και τον Παπαδάκη και σε κενή εστία σκοράρει με άνετο πλασέ!

26′ ΓΚΟΛ!!! 4-0 Ωραία κάθετη πάσα του Κατήρη στον Κιτσικούδη ο οποίος πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ που χτυπά στην εσωτερική μεριά του αριστερού κάθετου δοκαριού του Παπαδάκη και καταλήγει στα δίχτυα του .

27΄Εξαιρετική διπλή επέμβαση του Παπαδάκη σε δύο απανωτά τετ α τετ μέσα στην περιοχή του το πρώτο από τον  του Κιολέ και το δεύτερο από τον  Ρουσσίδη Αθ.

29΄Ακόμα μία εξαιρετική επέμβαση του Παπαδάκη που απογειώνεται και διώχνει δυνατό σουτ του Κιολέ .

31΄Ο Παπαδάκης φαίνεται να  το έχει πάρει προσωπικά και αποκρούει ένα ακόμα τετ α τετ αυτήν την φορά του Ρουσσίδη Θ.

33΄Σέντρα σουτ του Σαρακινούδη η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια του Σαμουρίδη που μέχρι τώρα είναι απλός θεατής του παιχνιδιού.

37΄Ο Μαργαριτούδης κερδίζει τις κόντρες έξω από την περιοχή κάνει και το σουτ που περνάει όμως απελπιστικά άουτ.

45΄Σουτ και πάλι από τον Μαργαριτούδη περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σαμουρίδη.

72΄ΓΚΟΛ!!! 4-1 Πέναλτι  κερδίζει ο Φουτσιτζούδης και το εκτελεί, αποκρούει ο Σαμουρίδης αλλά δίνεται επανάληψη γιατί ο τερματοφύλακας του Α.Ο.Νεοχωρίου έκανε μπροστά βήματα όπως υπέδειξε ορθώς ο δεύτερος βοηθός Τουντζιαράκης ,Στην δεύτερη εκτέλεση ο Σαμουρίδης διαλέγει την αριστερή του γωνία ενώ στην αντίθετη το στέλνει ο Φουτσιτζούδης σκοράροντας το γκολ της τιμής για την ομάδα του .

73′ ΓΚΟΛ!!! 5-1 Άμεση απάντηση από τον Α.Ο.Νεοχωρίου .Ο Κιτσικούδης κάνει ωραία μακρινή μπαλιά ο Γκεργκίδης κατεβάζει ωραία και μέσα από την περιοχή με πλασέ σκοράρει.

76΄ΓΚΟΛ!!! 6-1 Κλέβει ο Μαλτούδης με τάκλιν η μπάλα πάει στον Μελεξετιάν που περνάει και τον Παπαδάκη και με πλασέ σε κενή εστία γράφει και αυτός το όνομα του στους σκόρερ.

80΄ΓΚΟΛ!!! 7-1  Ασύλληπτο σουτ στην κίνηση του Γκεργκίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής γράφει το τελικό  σκορ αφού δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης  στον Παπαδάκη .

Α.Ο.Νεοχωρίου(Κυριαλάνης):Σαμουρίδης , Μαλτούδης , Κιτσικούδης , Καδόπουλος , Κατήρης , Κουσουλό (58΄Γκεργκίδης) , Ντάκης , Νικολαΐδης , Ρουσσίδης Θ. (53΄Μελεξετιάν ) , Κιολές (40΄Δημητριάδης) , Ρουσσίδης Αθ.

Α.Ο.Νεοχωρίου (Δελημπέης):Παπαδάκης , Παπαδούδης Δ.  , Κυπαρρίσούδης , Παπαδούδης Χρ. , Πατσιώρας , Παρασχούδης , Τασιούδης (45΄Μπιμπούδης) , Μαργαριτούδης , Καραμανλής , Φωτσιτζούδης , Σαρακινούδης

Ρεπορτάζ-Επιμέλεια:Δημήτρης Μηλίκας

(Απαγορεύεται η αναδημοσίευση κάθε είδους,χωρίς έγγραφη άδεια )