Συμμετοχή του “ΝΗΡΕΑ” στη διασυλλογική διοργάνωση Προαγωνιστικών και Αγωνιστικών Κατηγοριών “ΕΘΝΙΚΟΣ 1927”

Συντάκτης Νewsroom Μάρτιος 20, 2017 10:14

Συμμετοχή του “ΝΗΡΕΑ” στη διασυλλογική διοργάνωση Προαγωνιστικών και Αγωνιστικών Κατηγοριών  “ΕΘΝΙΚΟΣ 1927”

Tο Σάββατο 18 Μαρτίου  2017 , ο Κολυμβητικός όμιλος Ν.Ορεστιάδας ”ΝΗΡΕΑΣ” συμμετείχε για πρώτη φορά στη διασυλλογική διοργάνωση Προαγωνιστικών και Αγωνιστικών Κατηγοριών  “ΕΘΝΙΚΟΣ 1927”. Η διοργάνωση έλαβε χώρα στο Δημοτικό Κολυμβητήριο της Αλεξανδρούπολης από το σύλλογο Μ.Γ.Σ Εθνικός, με αφορμή τα 90 χρόνια ιστορίας του . Στους  αγώνες συμμετείχαν 320 αθλητές/τριες.

Μια εβδομάδα έπειτα από το χειμερινούς αγώνες προαγωνιστικών , η αποστολή του ΝΗΡΕΑ συμμετείχε με 29 αθλητές/τριες  ηλικίας 09 -12 ετών στις 2 από τις 3 συνολικά αγωνιστικές ενότητες της διοργάνωσης. Τα “δελφίνια”, είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν και να δοκιμάσουν τις δυνατότητες τους, σε νέα αγωνίσματα και διαφορετικές αποστάσεις όπου σημείωσαν αξιοσημείωτες εμφανίσεις. Με την ψυχολογία των παιδιών να βρίσκεται στα ύψη και το θετικό κλίμα να κυριαρχεί από πολύ νωρίς, οι μικροί κολυμβητές σημείωσαν νέα σημαντικά ατομικά ρεκόρ κατακτώντας παράλληλα 43 μετάλλια, εκ των οποίων 39 ατομικά (10 Χρυσά , 18 Ασημένια , 11 Χάλκινα ) και 4 ομαδικά ( 1 Χρυσό , 2 Ασημένια , 1 Χάλκινο ). Αξίζει να σημειωθεί ότι 25 από τα 29 παιδιά ανέβηκαν έστω και μια φορά στο βάθρο των νικητών. Αναλυτικά:

10 Χρυσά
Γεωργιάδη Άννα 200μ Πρόσθιο. Κ12
Τζιαμπάζη Δήμητρα 100μ Ύπτιο Κ11
Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 100μ Ύπτιο Κ12
Παπαδόπουλος Αθανάσιος 50μ. Ελεύθερο Α12
Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 50μ. Ελεύθερο Κ12
Καπούλα Γεωργία 100μ. Πρόσθιο Α12
Ψαρά Χριστίνα 200μ. Ύπτιο Κ11
Αδαμίδου Μαρία-Ελένη 200μ. Ύπτιο Κ12
Τζίνη Ραφαηλία 400μ. Ελεύθερο Κ11
Οικονόμου Γεώργιος 50μ. Πρόσθιο Α11

18 Ασημένια
Τζίνη Ραφαηλία 50μ. Πεταλούδα Κ11
Καπούλα Γεωργία 50μ. Πεταλούδα Κ12
Γεωργιάδης Εμμανουήλ 50μ. Πεταλούδα Α10
Παπαδόπουλος Αθανάσιος 50μ. Πεταλούδα Α12
Σιββά Χριστιάνα 200μ. Πρόσθιο Κ11
Οικονόμου Γεώργιος 200μ. Πρόσθιο Α11
Ψαρά Χριστίνα 100μ. Ύπτιο Κ11
Παλατσίδη Φωτεινή 100μ. Ύπτιο Κ12
Τονίδης Γεώργιος 100μ. Ύπτιο Α11
Αθανασιάδης Σωτήριος 50μ. Ελεύθερο Α11
Τζίνη Ραφαηλία 50μ. Ελεύθερο Κ11
Γεωργιάδης Εμμανουήλ 100μ. Πρόσθιο Α10
Δροσίδου Χρύσα 100μ. Πρόσθιο Κ10
Σιββά Χριστιάνα 100μ. Πρόσθιο Κ11
Γεωργιάδη Άννα 100μ. Πρόσθιο Κ12
Τονίδης Γεώργιος 200μ. Ύπτιο Α11
Παπαδόπουλος Αθανάσιος 200μ. Μ.Α Α12
Καπούλα Γεωργία 200μ. Μ.Α Κ12

11 Χάλκινα
Αθανασιάδης Σωτήριος 200μ. Ελευθερο Α11
Τσακμακλή Μαρία 50μ. Πεταλούδα Κ 9
Δροσίδου Χρύσα 50μ. Πεταλούδα Κ10
Δημητρακάκης 50μ. Πεταλούδα Α9
Παλεράς Ευστράτιος 50μ. Πεταλούδα Α11
Ζώτος Γεώργιος 200μ. Πρόσθιο Α11
Πεφάνη Γεωργία 100μ. Ύπτιο Κ10
Χαραλαμπίδη Βασιλεία 100μ. Ύπτιο Κ11
Παλεράς Ευστράτιος 50μ. Ελεύθερο Α11
Παλερά Ειρήνη 50μ. Ελεύθερο Κ9
Λογαρούδης Αλεξάνταρ 100μ. Πρόσθιο Α11

Ομαδικά Αγωνίσματα :

1 Χρυσό
4*50 Ελεύθερο Κ11-12
Αδαμίδου Μαρία-Ελένη, Καπούλα Γεωργία Τζιαμπάζη Δήμητρα , Τζίνη Ραφαηλία.

2 Ασημένια
4*50 Ελεύθερο Κ9-10
Δροσίδου Χρύσα, Θεμελή Μαριατέσσα , Παλερά Ειρήνη, Ραδιόγλου Αιμιλία.
4*50 Ελεύθερο Α11-12
Αθανασιάδης Σωτήριος, Παλεράς Ευστράτιος , Παπαδόπουλος Αθανάσιος, Τονίδης Γεώργιος.

1 Χάλκινο
4*50 Ελεύθερο Α9-10
Γεωργιάδης Εμμανουήλ ,Δημητρακάκης Βασίλειος,Παρασκευόπουλος Στέργιος,Σαββίδης Στυλιανός.

Το Δ.Σ. του ”ΝΗΡΕΑ” ευχαριστεί και συγχαίρει τους γονείς για την άψογη συνεργασία και υποστήριξη τους, όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και τις επιδόσεις τους μια εβδομάδα μόλις μετά από τους χειμερινούς αγώνες και τους προπονητές της αποστολής Χατζηπέτρου Κωνσταντίνο και Μιρμιγκίδη Ιωάννη.

Αθλητές/ριες του “ΝΗΡΕΑ” : Αδαμίδη Μαρία-Ελένη, Γεωργιάδη Άννα, Καπούλα Γεωργία, Παλατσίδη Φωτεινή, Σιββά Δανάη, Σιββά Χριστιάννα, Τζιαμπάζη Δήμητρα, Τζίνη Ραφαηλία, Χαραλαμπίδη Βασιλεία, Δροσίδου Χρύσα, Πεφάνη Γεωργία, Νατσιου Ειρήνη, Παλατσίδη Κων/να, Παλερά Ειρήνη, Ραδιόγλου Αιμιλία, Στεφανακίδη Ιωάννα, Τσακμακλή Μαρία, Θεμελή Μαριατέσσα, Παπαδόπουλος Θανάσης , Αθανασιάδης Σωτήρης, Ζώτος Γεώργιος, Λογαρούδης Αλέξανδρος , Οικονόμου Γεώργιος, Παλεράς Ευστράτιος, Τονίδης Γεώργιος, Γεωργιάδης Εμμανουήλ, Δημητρακάκης Βασίλειος, Παρασκευόπουλος Στέργιος, Σαββίδης Στυλιανός.

Προπονητές Αποστολής : Χατζηπέτρου Κωνσταντίνος ,Μιρμιγκίδης Ιωάννης
Έφορος Προαγωνιστικής : Αθανασιάδου Νουρσέλ.
Αρχηγός Αποστολής : Καμπάδαης Πασχάλης


Συντάκτης Νewsroom Μάρτιος 20, 2017 10:14
praxisSkenterlis

Συνεντεύξεις

NALMPANTIS200

Ράδιο Έβρος TV

upart300

Πρωτοσέλιδα

Εγγραφείτε στο Newsletter