Λύγισε στο Tie Break ο Α.Ο.Ο(video)

Συντάκτης Νewsroom 5 Νοεμβρίου, 2011 21:56

Λύγισε στην πρεμιέρα του στην Α2 Εθνική κατηγορία η ομάδα του Αθλήτικού Όμιλου Ορεστιάδας κόντρα στη Σ.Π.Α. Καρδίτσας,σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι διάρκειας 2 ωρών και 12 λεπτών με μεγάλες ανατροπές και συγκινήσεις για τους φιλάθλους της Ορεστιάδας οι οποίοι γέμισαν το γήπεδο θυμίζοντας άλλες εποχές.Οι πράσινοι επικράτησαν στο πρώτο σετ το οποίο είναι και σημείο αναφοράς του αγώνα αφού τα αίματα δεν άργησαν να ανάψουν από τις συνεχείς ανατροπές στο σκόρ λήγοντας σε 28-26.Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενοι της Ορεστιάδας επανήλθαν στο παιχνίδι δυναμικά επικρατώντας με 24-26 πράγμα που συνέχισαν να το κάνουν και στο τρίτο σετ της αναμέτρησης αφού επικράτησαν 25-23.Η ομάδα της Ορεστιάδα όμως επανήλθε στο παιχνίδι στο τέταρτο σετ επικρατώντας με το εκπληκτικό 25-17 αναπτερώνοντας το ηθικό της και δίνοντας ελπίδες για το Tie Break που θα έφερνε και την πρώτη νίκη της ομάδας στην Α2 αλλά και στον νέο προπονητή της ομάδας κ. Τσακμάκη. Ωστόσο ο Α.Ο.Ο δεν φάνηκε έτοιμος να αντέξει την ψυχολογική πίεση της διαδικασίας του Tie Break και με μεγάλη δυσκολία έφτασε στους 11 πόντους πράγμα που οδήγησε στην τελική ήττα.