Συνεχίζει τις κακές εμφανίσεις ο Α.Ο.Ο

Συντάκτης Νewsroom 19 Νοεμβρίου, 2011 23:55

Κατώτερος των περιστάσεων ήταν και στην τρίτη αγωνιστική ο Αθλητικός Όμιλος Ορεστιάδας αφού για ακόμη μία φορά δεν μπόρεσε να φέρει νίκη στην φετινή πορεία αλλά ούτε και στην έδρα του.Η συνεχής αρνητική απόδοση που ξεκίνησε από τα φιλικά την ομάδας και κατέληξε σε εφιάλτη μετά από τρεις επίσημους αγώνες έχει αρχίσει να προβληματίζει όλους όσους σχετίζονται με την ομάδα και πρέπει να βρεθεί άμεσα μία φόρμουλα επιστροφής της ομάδας στις επιτυχίες εάν θέλει να έχει μία καλή πορεία στην Α2 κατηγορία που επέστρεψε φέτος με δεδομένο ότι το ενδεχόμενο της ανόδου αρχίζει να δειλά δειλά να ξεθωριάζει.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Ορεστιάδα έχασε με 3-0 γεμίζοντας όλα τα σετ και με αισθητή την παρουσία του Κωνσταντινίδη στο λίμπερο.Στο πρώτο σετ η ομάδα του Αιγινίου επικράτησε με 25-20 παρόλο που οι “πράσινοι” αντιστάθηκαν σθεναρά.Στο δεύτερο σετ τα πράγματα έδειχναν να αλλάζουν υπέρ τις Ορεστιάδας αφού μέχρι και το 9-5 τον έλεγχο του παιχνιδιού τον είχε η Ορεστιάδα παρ’ όλα αυτά η “Νίκη” κατάφερε να αντιστρέψει το σκορ και εύκολα στην συνέχεια να επικρατήσει με 22-25 στο τρίτο σετ ο Α.Ο.Ο φάνηκε να έχει παραδώσει τα όπλα αφού τα συνεχή λάθη έδωσαν προβάδισμα στο Αιγίνιο το οποίο δυσκολεύτηκε μόνο στους τελευταίους πόντους του σετ με τελικό σκορ 25-21